10.10.18

Novinky.cz: Další evropské peníze mají zvýšit kapacity školek

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo dvě výzvy na infrastrukturu předškolního vzdělávání. Pro žadatele je připraveno dalších 600 miliónů korun z evropských fondů, které se rozdělí v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Cílem je zejména zajistit pro děti dostatek míst ve školkách. Novinkám to řekla ředitelka odboru komunikace MMR Veronika Vároši.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Díky dřívějším výzvám programu se na začátku letošního školního roku otevřelo 70 nově vybudovaných či modernizovaných mateřských škol za přibližně 780 miliónů korun. Kapacita těchto zařízení činí více než tři tisíce dětí, z čehož přibližně 550 míst je určeno pro děti do tří let.

Během letošního podzimu se má dále otevřít další více než stovka školek a zařízení předškolního vzdělávání. Celkově tedy bude letos z IROP dobudováno zhruba 170 školek v hodnotě 2,6 miliardy Kč. V předškolním vzdělávání tak bude v souhrnu podpořeno z IROP až 9200 míst, a to hlavně v obecních mateřských školách, ze kterých bude 1500 uzpůsobeno i pro děti do tří let.
Žádné komentáře:

Okomentovat