18.10.18

Michaela Endrštová: V Praze je draze, vysvětlují lídři, proč chtějí pro učitele miliardu navíc

V Praze se žije draze, vysvětlují lídři nově vznikající pražské koalice, proč chtějí učitelům navýšit mzdové prostředky o necelou miliardu korun. Pražští učitelé by si tak mohli polepšit až o pět tisíc korun. Přidat by mohli dostat již od příštího roku.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Učitelé v Praze dnes mají platy hluboce pod průměrem. Protože je život v hlavním městě hodně drahý, nejsou z nich pomalu schopni uživit rodinu. Proto odcházejí učit jinam, nebo mění zaměstnání. Potřebujeme mít v Praze pro naše děti dostatek kvalitních učitelů a bez zvýšení platů to nepůjde,“ říká Čižinský.

Pospíšil upřesnil, že nová koalice chce každý rok vyčlenit především na platy učitelů a nepedagogických pracovníků miliardu a půl korun. V současné chvíli přispívá magistrát na školství 600 tisíc korun, jednalo by se tedy o navýšení o necelou miliardu korun.(...)

Prezident Pedagogické komory Radek Sárközi připomíná, že například Říčany také dotují z obecního rozpočtu platy učitelů „Přidat školám peníze na odměny pro učitele je jeden z nástrojů, který může pomoci, aby pražské školství mohlo fungovat. Životní náklady i průměrné mzdy jsou v Praze mnohem vyšší než v řadě jiných měst,“ míní Sárközi.

Žádné komentáře:

Okomentovat