10.10.18

Michaela Endrštová: Učitelé hrozí stávkou kvůli penězům, které navzdory slibům nedostali

Učitelé, které sdružuje spolek Pedagogická komora, zvažují, že vyhlásí stávkovou pohotovost kvůli neuspokojivé finanční situaci ve školství. Vadí jim, že nedostali od září přidáno, jak jim sliboval premiér Andrej Babiš (ANO) a chtějí s politiky jednat o navýšení platů o dvacet procent.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Postup učitelů naopak našel zastání u místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. „Naprosto učitele chápu, je jim neustál jen slibováno zvyšování, ale tyto sliby nejsou plněny. Upozorňovali jsme na to, že se vláda se svým závazkem na zvýšení platu učitelů od začátku září hodlá o několik měsíců opozdit. Porušuje tím i jednomyslně přijaté usnesení Sněmovny. Požadavek učitelů tak považujeme za adekvátní,“ uvedla Pekarová Adamová.

Pedagogická komora nyní požaduje, aby stát učitelům přidal dvacet procent místo avizovaných patnácti. Vykompenzovaly by se tak měsíce ztráty.

„Chápu určitou netrpělivost, ale nechci proti nám (pracovníkům školství) postavit společnost. Nevím, jestli požadavky Pedagogické komory nezačne veřejnost vnímat jako přemrštěné. Myslím, že to, co nyní vláda navrhla ve státním rozpočtu, je maximum toho, co se dalo vyjednat,“ uvedl předseda školských odborů František Dobšík.

Předseda školského výboru Václav Klaus (ODS) nechtěl návrh Pedagogické komory komentovat do doby, než se s ním důkladněji seznámí.

6 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jen klídek, vzkazují žluťáci.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Chtít 20 % je od PK vpořádku, ale hrozit stávkou?

Radek Sárközi řekl(a)...

Čím jiným hrozit? Zdviženým ukazováčkem?

Pepa řekl(a)...

...no, můžu taky vyhrožovat, že přestanu opravovat desetiminutovky. V záloze, kdyby to nepomohlo, můžu přitvrdit čtvrtletkami.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Takže PK je odborová, nebo profesní organizace?

Radek Sárközi řekl(a)...

Ještě lze vyhrožovat hladovkou... ;-)

Okomentovat