28.10.18

Lukáš Kantor: Žáci si opět hrají a běhají! Francie si chválí zákaz mobilů na školách

Zákaz mobilních telefonů na školách ve Francii funguje překvapivě dobře, ač kdysi vyvolal spory. Žáci se vrátili k osobní komunikaci, skupinovým hrám a pohybu. V hodinách jsou soustředěnější a učitelé jim ani nemusí telefony odebírat, napsal týdeník Die Zeit.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Aby zjistila, jak nové opatření funguje v praxi, zavítala reportérka Die Zeit do školy Collège Paul Langevin ve městě Carros na jihu Francie. Zjistila, že po letech ticha se ze dvora ozývá opět hlasitá konverzace. Žáci tam také běhají či hrají na honěnou. Někteří se dokonce vrátili ke kartám. „To už jsme tu roky neviděli,“ řekl k znovuobjevené zábavě ředitel školy Eric Claussen.

„Dnes je to u nás klidnější,“ dodal Claussen. Zákaz podle něj příznivě ovlivnil výuku. Mládež dříve o přestávkách zůstávala často nehybně u svých obrazovek. V hodinách pak byla nesoustředěná a někdy i rozzlobená, když si před tím na sociálních sítích s někým nadávala.

5 komentářů:

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

A ta redaktorka tam byla i před tím zákazem? Spíš si myslím, že si to nechala nabulíkovat. Osobně vidím dítě radši na mobilu, než u karet. Finsko už nefrčí? A jak to mají tam?
Nedávno jedna holčička natočila na mobil pedofila, který ji lákal do lesa. Moji manželce přivolala nedávno jedna žákyně pomoc, když spadla a zlomila si nohu na nepřístupném místě.
Ale ono je těžké něco argumentovat, když je teď psaní podobných článků tak strašně IN.

Ivo Mádr řekl(a)...

V tak krátké době nelze absolutně nic posoudit. Někdo si tady tak trošku vymýšlí.

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Tak výlet na jih Francie se vyplatil, ne. Přece nenapíše, že ty zákazy jsou kravina!

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

A pak věřte novinářům...…..A co na to Tomáš Klus?

Ivo Mádr řekl(a)...

"Žáci tam také běhají či hrají na honěnou."

A to v hodinách nebo o přestávkách? Jakékoliv zákazy tohoto typu nejsou správné. Umožňuje to však centralizovaný školský systém ve Francii v oblasti veřejného školství.

Okomentovat