12.10.18

Jan Richter: Vláda tlačí na zapojení firem do odborného školství. Ve hře jsou dotace i daňové úlevy

Koncepci duálního vzdělávání má na žádost premiéra Andreje Babiše připravit Asociace malých a středních podniků. Firmy by k zapojení do systému měly motivovat dotace, daňové úlevy a poradenství. Po lepší přípravě absolventů na praxi volají firmy, které musí nové zaměstnance doškolovat.

Z článku v ekonom.cz vybíráme:

Premiér Andrej Babiš, který se v únoru osobně angažoval při znovuzavedení praktické výuky na základní školy, začal nyní kvůli dlouhodobému nedostatku technických profesí na trhu práce prosazovat i rozšíření takzvaného duálního vzdělávání. V jeho rámci absolvují učni a studenti významnou část výuky ve firmách.

"Se zástupci profesních svazů a ministrem školství jsme se shodli, že se duálnímu vzdělávání budeme intenzivně věnovat. Jsme průmyslově orientovanou ekonomikou, průběžně jednám se zástupci firem a ti to jednoznačně považují za jednu z priorit," říká Babiš. Vytvořením celostátní koncepce duálního vzdělávání pověřil premiér šéfa Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karla Havlíčka. Podle něj se uvažuje mimo jiné o daňových úlevách a státních subvencích pro firmy, které se do systému zapojí.


Žádné komentáře:

Okomentovat