13.9.18

Zdeněk Sotolář: Učitelé slouží jako fackovací panák novinářských nýmandů

Někteří novináři si všimnou školství jen v příslušné sezóně: kreativně třeba 1. září nebo 30. června. Někteří novináři se tváří, že školství je jejich specializace. Pro některé je učitel jen fackovací panák.


Poslední výron jednoho z nich zní takto:

"Na našich školách učí velké množství unavených, frustrovaných, starších, konzervativních učitelů, které je téměř nemožné získat pro nový přístup k učení. Je zbytečné se dohadovat o tom, zda a nakolik je to jejich chyba. Je nutné to brát jako fakt."

Co je pro našeho novináře velké množství? Novinář ví prd, ale na slovo většina si netroufá a menšina by nepřitáhla kýženou pozornost. Kdo bude zjišťovat velké množství?

Co je pro našeho novináře konzervativní učitel? Novinář ví prd, ale výrok stejně míří do bubliny, která bude souhlasně pokyvovat hlavou. Tak co vysvětlovat?

Vrcholem je ovšem věta Je nutné to brát jako fakt. Nutné? Fakt?

Co je pro našeho novináře fakt? Novinář ví prd, troufá si však svoji nevědomost prodat jako fakt. Fakta by se ale měla opírat o objektivní zjištění, ale náš čacký novinář žádná fakta nepotřebuje.

A není to náhodou takto?

V našich médiích pracuje velké množství unavených, frustrovaných, neinformovaných a zaujatých novinářů, které je téměř nemožné získat pro pravdivý pohled na školství. Je zbytečné se dohadovat o tom, zda a nakolik je to jejich chyba. Je nutné to brát jako fakt.

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz

21 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

O učitýlka se rád votře kdejaký nýmand.
Pytlici se setkávají s nemálo vzdělanci okresní úrovně, kteří odpovědnost za morálně volní nedostatečnost svých didínek s gustem a pompou přenášejí na učitele. A to mnohdy způsobem, který má velmi blízko k zhovadilosti.

Radek Sárközi řekl(a)...

O kterého novináře jde?

Charlie řekl(a)...

Již před válkou jsem na toto téma diskutoval s okresním panem hejtmanem.

V. řekl(a)...

které je téměř nemožné získat pro pravdivý pohled na školství.
Jen místo "školství" bych uvedl "cokoli".

Simona CARCY řekl(a)...

Pane Sarközi: https://plus.rozhlas.cz/michal-komarek-zastavi-nova-vlada-inkluzi-7611199

mirek vaněk řekl(a)...

To se nejedná jen o novináře. To se jedná i o politiky. Média jsou poplatná svým majitelům. Všude sedí šáfredaktor, který bdí nad obsahem.
Veřejnoprávní média musí být poplatná Radě a tu jmenují politici. Ostatní média mají své majitele. A pokud majitel chce založit síť soukromých škol, nebude opěvovat kvalitu státního školství. Neziskovky musí zdůvodnit svou potřebnost. Taktéž úředníci, kteří musejí čerpat fondy, aby zvedly své tabulkové platy, potřebují masu učtelů, kterí budou poslušně snášet i nesmyslné reformy. Pokud to nechtějí snášet nařknou je z konzervatizmu a ignorování nových způsobů učení. Při tom nikdo neprokázal, že nové metody učení přináší opravdu lepší výsledky.
Poctivých novinářů, kteří si zjistí informace a snaží se psát padni komu padni je jako šafránu a nemají na růžích ustláno.

Petr řekl(a)...

Boze, vy jste fakt tragedi...

Petr řekl(a)...

Znam spoustu vybornych ucitelu - osobnosti, kterych si hluboce vazim. Celkove vzato ale musim rict, ze ufnukanejsi profesni skupinu, nez je cesky ucitel, aby clovek pohledal...

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Možná to není nejlepší skupina zaměstnanců, ale co si pak myslet o individuích, které přesto přitahuje ve svém volném čase jako tebe Péťo.

To už je úchylka, ne?

Petr řekl(a)...

Jen profesni zajem. Sveho druhu asi uchylka, jo.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Bránit se nedoloženým a nedoložitelným útokům expertů, politiků a novinářů je fňukání?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Komárek zaútočí na jakousi velkou část učitelů, ale ze Sárköziho mámí počet respondentů ankety. O jaké respondenty se sám ve svém blábolu opíral? Komárek je tuctový inkluzivní ideolog. Nepamatuji se, že by třeba pátral po reprezentativnosti obskurního spolku Kláry Neziskovky. (Ta už si našla ryto u jiného ministerstva.)

Simona CARCY řekl(a)...

Až Ovčáček skončí na Hradě, mohl by nahradit Komárka a ani bychom to nepoznali.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Pane Petře. jestliže tu píše o příšerných (některých) novinářích, není to fňukání. Musíte si uvědomit, že články čtou rodiče. jestliže novinář například napíše, že ….chybí odborní asistenti, tedy odborníci, kteří mají pomáhat na škole pracovat s SVP žáky, …. je to blábol. AP je pomocná pedagogická síla, která většinou nemá speciálně pedagogické vzdělání, tudíž to není odborník na práci s SVP.
Jiným nesmyslem je šířění myšlenky, že dítě dostalo asistenta. Ne, dostala ho paní učitelka a ten asitetn pak pomáhá všem ve třídě. Když vám ale tuhle informaci blbě napíše novinář, musíme odrážet nálety rodičů, kteří v ředitelně vykřikují, že jejích Franta má asistentku a ta asistentka si drze pomáhá i Marušce a dalším.
Chcete další příklady nebo jste to pochopil?????????

Tak ještě jeden - třeba na Eduinu se několikrát psalo, že absolventi praktických škol nemohou jít dále studovat a mají neplnohodnotné vzdělání. Přitom jejich vzdělávací program byl schválen ministerstvem a samozřejmě že na střední školy chodí. No jasně, těžko mohou se omezeným intelektem udělat maturitu, ale není pravda, že nemohou pokračovat ve studiu .

Připadá vám normální, že bychom se těmto plkům neměli bránit a případně je nějak napravovat, například i psaním vlastních příspěvků nebo článků?????

Radek Sárközi řekl(a)...

Slova se stala realitou a děti s LMP nově nastupují na maturitní obory...

V. řekl(a)...

Jo jo, ti učitelé jenom brečí a stěžují si.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/483378-vyuku-v-rakouskych-skolach-likviduje-islam-stezuje-si-ucitelka-z-vidne.html

Nicka Pytlik řekl(a)...

děti s LMP nově nastupují na maturitní obory

Že nově?
To spíš, že se tím doposud až tak neholedbaly. Ale doba se mění překotně. Nové větry vanou.
Tak si učitýlci prostudují Doporučení, inspirace a náměty, a to by v tom byl čert, aby se to nedotáhlo až k maturitě. A pak hurá na vysokou. A jestli ne, má učitýlek útrum.
"Já vím, pane učiteli, že holka moc nepobrala. Ale s manželem jsme si říkali, že by mohla jít studovat alespoň na učitelku ve zvláštní škole..."

Takže ppi (pixel per inch) je 96, dpi (dot per inch) je 72. Co je v tomto případě menší? A kolikrát se už pytlici ani neptali.

Ygrain řekl(a)...

Prosím vás, až někdo natrefíte na článek, jak u nás pracuje velké množství starších konzervativních právníků/ prodavaček/ řidičů/ úředníků, kteří se a ne dát do nových metod, dejte mi vědět.

Ivo Mádr řekl(a)...

V.
Kulturní boj ve třídě. Jak islám mění školy.

Pane V., Vy vůbec nechápete "ono obohacení" ještě většinové populace V Rakousku. Musí se k tomu přistupovat v duchu těch "nejvyšších evropských hodnot".

Totéž platí pro Německo, Itálii, Francii, Španělsko, Švédsko, VB,...

V. řekl(a)...

Tak nevim, jestli jste nepoznal ironii u meho prispevku nebo ja nepoznal ironii u Vaseho.

Ivo Mádr řekl(a)...

V.

Myslím, že jsme se pochopili dostatečně. Jde o ironii.

Okomentovat