30.9.18

Zdeněk Bělecký: Nechutná propagandistická manýra

Zdeněk Bělecký reaguje na stále po sociálních sítích kolující červnovou kampaň Učitelské platformy a poté i Britských listů, kde je editorem Bohumil Kartous, vedoucí komunikace EDUin, na kterou navázal Jan Kala, zakladatel základních škol HEURÉKA v rozhovoru pro Seznam Zprávy.
Původní komentář na sociální síti Twitter:Reakce Zdeňka Běleckého:

Je otřesné, k čemu se propůjčuje Učitelská platforma. Pozorování, třídění a popis jsou součásti vědecké metody, tj. způsobu zkoumání světa. Já to samozřejmě nevím, ale je možné, že děti měly tyto rostliny před sebou (nebo aspoň obrázky) či je viděly a osahaly si je dříve. Učit děti používat vědeckou metodu je totéž jako učit je kritickému myšlení, po kterém autor o několik slov dále volá, což dokumentuje, že neví, o čem píše. Lacině kritizovat jednotlivost bez znalosti kontextu a ještě ji propagandisticky zarámovat umělým kontrastem je přinejmenším falešná generalizace a nechutná propagandistická manýra - a učitelé ze spolku Učitelská platforma by to měli vědět.

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

"...donutíme je aspoň řadit zeleninu podle délky kořene."

U učitelů z Pedagogické platformy bych pro začátek alespoň předpokládala, že chápou rozdíl mezi zemědělskou plodinou a zeleninou.

Radek Sárközi řekl(a)...

Pozor, neplést si Učitelskou platformu s Pedagogickou komorou! Pedagogická komora se věnuje řešení důležitých problémů ve školství. Učitelská platforma hledá problémy tam, kde nejsou...

Okomentovat