12.9.18

Zapojte se do Studentských voleb do zastupitelstev obcí

První týden v říjnu se v České republice konají komunální volby. JSNS k této příležitosti nabízí školám možnost zorganizovat Studentské volby do zastupitelstev obcí v termínu 24. a 25 září 2018. Středoškoláci si tak budou moci vyzkoušet volit „nanečisto“. 

Střední školy mohou při organizaci voleb využít připravené materiály. Všechny materiály budou dostupné on-line.

S ohledem na povahu komunálních voleb nejsme schopni zajistit celorepublikový sběr a vyhodnocení výsledků. Výsledky proto tentokrát zpracujeme a uveřejníme pouze pro volby do zastupitelstva Hlavního města Prahy, kde se tradičně do Studentských voleb zapojuje nejvíce škol. Mimopražské školy však mohou materiály ke Studentským volbám využívat bez registrace a výsledky zveřejnit dle svého uvážení prostřednictvím vlastních kanálů.

Více informací ke Studentským volbám do zastupitelstev obcí najdete zde.

7 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Je to politika ve skole nebo neni?
Muj nazor: pokud ucitel v hodine obcanky pri probirani uciva o volebnim pravu udela jakovolby, je to soucast uciva. Samozrejme by to melo probihat s fiktivnimi jmeny nebo treba jako volba krale tridy apod.
Pokud se v dobe kolem nejakych voleb konaji studentske volby, se jmeny opravdovych kandidatu - je to politika ve skole a ta tam proste nema co delat.
Zazily me deti, kdyz pred par lety musely pred tridou vsichni zvedat ruce. Tenkrat jsem jedinkrat za celou dobu jejich chozeni domskoly zvedla telefon a udelala cajmrsk. Pomohlo.

V. řekl(a)...

Naprostý souhlas.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Mluvíme o těch středoškolácích, o kterých jinde čteme, že považují Parlamentní listy za veřejnoprávní médium?

poste.restante řekl(a)...

JSNS - Jeden svět na školách je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Již od roku 2001 přispíváme k výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, nejsou lhostejní, chtějí ovlivňovat a také skutečně ovlivňují dění kolem sebe.

Nemám nic proti tomu, když se někdo, třeba i původně hlavně humanitární organizace, snaží zvýšit zájem mladých o veřejné dění.

Mám problém jen s jediným momentem. Výsledky těchto "Studentských voleb" jsou zveřejňovány už před volbami skutečnými. A významně medializovány.
No a to je přesně ta hranice mezi prospěšnou činností a manipulací.

Všichni přece víme, že mladý člověk tíhne k individualizaci a současně stádovitosti mnohem víc, nežli dospělí. Informace o tom, jak "volili" ostatní vrstevníci je pro něj tedy často mnohem důležitější, nežli třeba názory rodičů. A tady už začíná zveřejňování výsledků trochu "zavánět".

Zdeněk Nutz řekl(a)...

Studentské volby? Kravina!!!

Zdeněk Nutz řekl(a)...

Ta hanice je prostě přes čáru. Pokud si škola na něco takového v rámci občanky zahraje, proč ne. Plenta, urna.....
Jenže pokud ta data někdo sbírá a dokonce je zveřejňuje ještě před volbami tak se docela divím, že po tom dávno někdo neskočil.
Zřejmě proto, že výsledky nahráváj "těm, co to organizujou"

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlikům není ani trošku jasné, proč občan čr v dnešní překotně měnící se době nezískává s občanským průkazem i volební právo. Jakože co?
Jsou snad občané čr zkraje hloupí, nevyzrálí, nezodpovědní nebo se neorientují v prostoru a čase? Přece moc dobře vědí, co je pro ně nejlepší, co je baví a co jim v životě bude ku prospěchu. Proč by totéž nemohli rozpoznat i u politických stran? Když už nic jiného, skončily by takové nápadníkové skvosty, jako je třeba úvaha o zkrácení doby prázdnin.

Okomentovat