7.9.18

Veronika Rodriguez: Děti ve třídách nevidí na psaní a neslyší výklad

Soustředit se na výklad? Téměř nemožné, stěžuje si skoro 80 procent českých školáků. Třídy jsou podle nich hlučné a špatně osvětlené.

Z článku v Deník.cz vybíráme:

„U astmatiků mohou nadměrné koncentrace oxidu uhličitého spustit dokonce záchvaty,“ přidává další varování pneumolog z pražské Všeobecné fakultní nemocnice Jiří Votruba. Pokud navíc děti vdechují plyn dlouhodobě, mohou je sužovat je časté bolesti hlavy, nevolnosti nebo závratě.

Školy proto začaly volat po změně. Zateplení budov, od kterých si původně slibovaly úspory, jim prý přinesly spíš „medvědí službu“.

„Zabudování nové vzduchotechniky, která by alespoň částečně napravila situaci po zateplení školy, nás totiž bude stát asi čtyři miliony korun. To je skoro polovina všech peněz, které jsme vydali za původní rekonstrukci,“ řekl třeba starosta Hrušovan u Brna Miroslav Rožnovský. Obce i školy by podle něj uvítaly další podporu.1 komentář:

Simona CARCY řekl(a)...

Omlouvám se, ale musím sem nakopírovat svůj příspěvek z jiného serveru, protože toto téma je velmi opomíjené a má skutečně reálné dopady na úspěšnost výsledků studia.

Že je ozvučení učeben na úrovni amplionu z návsi, se ví dlouho. Zločinem na žácích, speciálně na maturantech je, že v takových učebnách jsou realizovány reprodukce poslechových subtestů z cizích jazyků. (Ne)Kvalita ozvučení se významnou měrou podílí na výsledcích žáků. Každoročně na to upozorňují stovky zadavatelů zkoušek v učebnách. Ozvučení v současné podobě je dobré tak pro projevy státníků a ministrů, které nic nemohou zkazit. Nesrozumitelnost textu zkazí třeba někomu kariéru.
Páni, ředitelé škol, za zajištění podmínek konání zkoušky odpovídáte vy. Naplňte to skutečnou odpovědností. Pomůžete vašim frekventantům!

Okomentovat