17.9.18

TN.cz: Nezatěžujte peněženky. Za školní pomůcky platit nemusíte

Další školní rok začal a s tím i nutnost rodičů nakoupit školní pomůcky. Někteří učitelé vyžadují po rodičích, aby svým dětem pořídili pracovní sešity, mýdla nebo papírové kapesníky. Rodiče však s těmito výdaji souhlasit nemusí, uvedly Hospodářské noviny.

Z článku na TN.cz vybíráme:

Školy by však po rodičích měla požadovat nákup potřeb, které souvisejí se vzděláním. Rodiče mohou platby pomůcek odmítnout. "Mohou takovou platbu odmítnout, Škola je pak povinna dítěti, jehož rodiče příspěvek nezaplatili, věc nahradit," řekl pro Hospodářské noviny (HN) Ondřej Andrys, náměstek ústředního školního inspektora.

Co se týče textů nebo pracovních sešitů, které slouží k výuce, mohou je učitelé vypůjčit ze školní knihovny. Sice rodiče platby můžou odmítnout, ale podle Andryse se už jedná o zažitý postup škol.

Výhodu mají prvňáčci, kteří dostávají státní příspěvek 200 korun, žáci od druhé až do deváté třídy nárok na úhradu školních pomůcek nemají. Ministerstvo školství však schválilo, aby žáci dostávali učební texty a učebnice zadarmo.

6 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Text chvílemi nedává smysl.

Charlie řekl(a)...

Také jsem si říkal, že přestávám rozumět psanému textu, pak se podíval na zdroj a měl jsem celkem jasno. Jen stále netuším, zda své dceři na základní škole ty pracovní sešity platit nebo ne.

Radek Sárközi řekl(a)...

Já to pochopil tak, že pan ředitel chce, aby školy spadaly pod EET. :-D

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ja to nechapu doted. Tak musi nebo nemusi.
Ftipne mi prijde zapujcovani pracovnich sesitu. Kolikrat lze zapujcit pracovni sesit do ktereho se pise?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tak musi nebo nemusi.

Otázka zní, kdo přiměje Taťky neplatiče?

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Napište prosím někdo odhadem, kolik jste celkem za dítě za ZŠ za pracovní listy!!!

Okomentovat