22.9.18

Tereza Chlubná: Informatika na školách

Rámcové vzdělávací programy pro informatiku na základních a středních školách jsou zastaralé. Co dělat, aby českému školství v digitální gramotnosti neujel vlak?


4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

aby českému školství v digitální gramotnosti neujel vlak?

Neujel vlak? To jako, že nám už položili koleje?

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Poslechněte si to! Opravdu to stojí za to. Dozvíte se o tom bordelu zvaném Informatika téměř všechno. Vyjímám snad jej jednu informaci za všechny. Nové RVP bylo vytvořeno jako zcela nový předmět. Práce s počítačem a s jeho aplikacemi byly přesunuty do jiných předmětů. RVOP s testuje na školách, které vybírali sami řešitelé. RVP bylo připravováno z projektu, tedy bude muset běžet za každou cenu. A ta největší perla: RVP byl připravován, aniž by se vědělo, kolik se bude informatika (ten zcela nový předmět) vlastně učit!!! Nestaví tady někdo barák od střechy? Kdo takový projekt schvaloval? (Jo abych nezapomněl, webové stránky tvoříme v html editoru, no jak jinak, že. WordPress je moc složitý, tak proto.)

Nicka Pytlik řekl(a)...

Práce s počítačem a s jeho aplikacemi byly přesunuty do jiných předmětů.

To jsou věci. Tak nějak to má ale fungovat už od zavedení ervépé pro základní školy před mnoha a mnoha lety. Viz jedna hodina informatiky na prvním stupni a jedna na stupni druhém. Takže v češtině styly, šablony a textové funkce spredšítu. Funkce datum a čas by mohly padnout do dějepisu, prezentace v zsv, weby v zeměpisu, databáze v biologii, algoritmizace ve fyzice, grafika je jasná a animace v tělocviku. A je to!

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Tak budeli to takto dal a dalsi tajne komise budou menit RVP tak, ze jejicho bsah presunou do jinych predmetu a vymysli zcela novy predmet, tak na to se tesim. Ale to uz po me prijde novej, to bude sekac..

Okomentovat