28.9.18

Štěpánka Tůmová: Městská škola alternativní výuku odmítla, rodiče si vydupali vlastní

Navzdory mnoha překážkám se v Náchodě od září otevřela nová Základní škola Pod Montací. Její vznik zařídili rodiče, kterým se nelíbilo, že městská škola odmítla pokračovat s alternativními třídami. Zařízení je oficiálně pobočkou školy v Trutnově se vzdělávacím programem Začít spolu.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Ve finále se naší škole snažili pomoci v Náchodě i v Trutnově. Náchod nás vzal na krajský úřad, kde pomohli vymyslet variantu odloučeného pracoviště a doporučili nám najít si ředitele školy se stejným vzdělávacím programem. Měli jsme neskutečné štěstí, že taková škola je ve stejném kraji a pan ředitel Paták byl ochoten si nás vzít pod sebe a přidělat si s tím starost. Existuje tu víc takto zaměřených škol, ale nejsou ochotny vzít si další administrativní práci a vedení odloučeného pracoviště,“ popisuje Daniela Šolcová, předsedkyně náchodského spolku rodičů Začít spolu, který vznikl loni na podzim.(...)

„Přikláněl bych se rozhodně k variantě, která by směřovala v budoucnu ke vzniku samostatného školského zařízení. Jak ekonomicky, tak především koncepčně je s programem Začít spolu nutno se ztotožnit. Jde o jiný úhel pohledu na způsob vzdělávání. Nejedná se o žádnou alternativní výuku, ale o nastavování pravidel a cest s chápáním světa v souvislostech již od těch nejmenších žáčků,“ tvrdí ředitel Základní školy kapitána Jaroše Jiří Paták, který stojí o další rozšiřování vzdělávacího programu Začít spolu.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

škola alternativní výuku odmítla, rodiče si vydupali vlastní

Jakým pojmenováním se budou vykazovat alternativní školy, až všechny školy budou konečně už alternativní? Tak snad školy 'vydupané', vlastněěě.

Okomentovat