10.9.18

Smazáno na České škole: Jiří Kostečka reaguje na komentář Karla Lippmanna

V diskusi k článku Nejsme posluhové, kteří budou problémy dětí řešit za vás, vzkazuje rodičům učitel Josef Soukal šéfredaktor České školy Michal Komárek smazal komentář Jiřího Kostečky. Domníváme se, že je vhodné ho publikovat pro pochopení celého sporu. V komentovaném  článku je citován předseda Asociace češtinářů Josef Soukal: "Poměřujte vzdělávání kritickým rozumem. Ale stejně tak poměřujte vše, co se dnes o vzdělávání a školství říká. Nevěřte na příliš snadná či radikální řešení, nevěřte tomu, že lze ke vzdělání dojít bez tak prostých věcí, jako je práce, zodpovědnost, respekt k druhým."

Smazaný komentář:

Pane Lippmanne,

z České školy jsem odešel z jednoznačných důvodů, které jsem tam expressis verbis sdělil. Normalizátorský cenzor Komárek mně ovšem tento můj naprosto slušný, věcný, s žádným naším zákonem nekolidující příspěvek beze stopy třikrát smazal. Vy si ovšem přesto znovu a znovu berete na tomto médiu moje jméno do svých úst (naposled 10. září tohoto roku). Víte dobře, že vám na České škole odpovídat nebudu. Takže když už se tam hovoří o podpásovkách, tohle je z vaší strany její přímo exemplární ukázka.

Pokud tedy se mnou chcete diskutovat či polemizovat, račte se prosím obtěžovat na Pedagogické Info, kde se mažou jen ty příspěvky, které jsou skutečně v rozporu se zákony této země, popř. se základními normami slušného chování - nikoli příspěvky, které nekonvenují s názory správce webu. Rád vám na PI odpovím. Ovšem jestliže se mnou diskutovat nechcete, žádám vás, abyste se na mne na České škole neodvolával a nebral si tam nadále mé jméno do svých úst.

Jiří Kostečka


Reakce na smazání, zatím nesmazáno:

Pane Lippmanne,

jak vidíte, můj příspěvek byl normalizátorem Komárkem okamžitě odstraněn, stejně jako bude i tento.

Jestli takový přístup považujete za námět k diskusi a hodláte dále přispívat na ČŠ, běžte do háje. Zastydl jste v 70. letech.

A ještě - Komárku: tohle mazání je opravdu úsměvné. Samozřejmě si dělám okamžitě printscreeny.

Jiří Kostečka


Reakce šéfredaktora:

Pane Kostečko,

gratuluji Vám k Vaší pohotovosti ohledně "printscreenů"! Mají opravdu velkou cenu!

Vzhledem k tomu, že na Váš urážlivý příspěvek reagoval pan Lippmann, ponechávám ho tu, ale doufám, že s podobným tónem se sem vracet nebudete. S věcnými a slušnými příspěvky budete samozřejmě vítán!85 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici si nejsou jisti, jestli charakter a následně i jednání mnohých šiřitelů dobra stojí za čas k napsání nějakého šlehu. Ono snad ani není co a proč šlehat. Ti dobrodějové jsou v tom svém šiřitelském třeštění tak nekompromisní, že až mrazí.
Pytlici by neradi zabředli do jakýchkoli paralel s všelijakými totalitními podstatami. A tak snad jen, že třeba mnozí svatí bojovníci za světový mír až nezřízeně adorují ty největší vrahouny novodobých dějin.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Já jsem se se tam tento/minulý týden podíval. Je to tam pořád stejné, jako v mateřské školce.
Pepíku, na to se neptej, Mařenko, odpovídej slušně, Lojzíku, to nám tady neříkej...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Například pytlici jsou geneticky poměrně dost zatíženi.
A tak si říkají, jestli to třeba u těch komárků nemají taky tak.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pokud si pytlici dobře vzpomínají, tak se odborná debata zavilých pánů češtinářů vesměs vinula v duchu:
'S vámi se bavit nebudu, protože jste takový...'
'Ne! To já se s vámi bavit nebudu, protože vy jste makový.'
'Ne, ne!! JÁ se svámi bavit nebudu, protože jste nedoložil, že nepojídáte pražené chrousty.'
'Ne, ne, ne!!! JÁÁ se s vámi bavit nebudu, potože máte v penálu užovku.'
'Já se s vámi nebavím už od poloviny minulého měsíce.'
'A já se s vámi nebavím už od zešéfredaktorování komárků.'
'A já se s vámi nebudu bavit, i kdyby učitelům přidali.'
'A to já se s vámi nebudu bavit, i kdybyste mi dal za pravdu.'
'Už po dvanácté končím jakoukoli diskusi s vámi.'
'NE! Diskusi končím JÁ!'
'NE a NE a NE. JÁÁÁ končím diskusi.'
'Ne! Já!'
'Já!!!'

Jiří Lukáš řekl(a)...

„… na Pedagogické Info, kde se mažou jen ty příspěvky, které jsou skutečně v rozporu se zákony této země, popř. se základními normami slušného chování - nikoli příspěvky, které nekonvenují s názory správce webu.“

To přece není pravda. Dobře to, pane Kostečko, víte – kdo Vám pak má věřit?!


„Zastydl jste v 70. letech.“

A když ještě p. Lippmannovi napíšete takovouhle nehoráznost – kdo Vás pak má brát vážně?!

Simona CARCY řekl(a)...

Komárek si dlouhodobě hraje na Bronislava Poloczka v Černých baonech: O tom,co je hezké a co ne,rozhodujeme my, Strana!!! Rád zažívá pocit, že kroutí kormidlem doby. Bohužel si asi nekoupil kalendář. Zažila jsem řadu jeho mazání, překvapivě ne kvůli vulgaritám nebo jedovatým ostnům, ale zejména když jsem nesouhlasila s některými levicovými kroky kolem neziskovek. Dnes na ČŠ zavítám jen občas a někdy mám pocit, že internet přenáší i smrad, jak to bývá z obrazovky cítit.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Mám stejné zkušenosti. Mazány příspěvky, které ideologicky nesouzněly s pojetím pana redaktora Komárka.Příspěvky byly slušné, nebyl tam ani náznak nějakých protizákonných aktivit. Proto jsem z ČŠ také odešla.
Nevím pane Jiří, co podle vás není pravda. Odešla docela velká část přispěvatelů ČŠ. Poté, co žádali redaktora,aby s cenzurou přestal. Nebo aby jim vysvětlil, v čem konkrétně byl jejich příspěvek nepublikovatelný. Redaktor vždy jen trval na své pravdě, žádná vysvětlení nepodával. Je to jako napálit dítěti do sešitu kuli aniž mu vysvětlíte, co udělalo špatně, z jaké chyby se má poučit.

Josef Soukal řekl(a)...

Komentář Anonymního je velmi trefný, stejně tak následný komentář NP, byť se trefuje i do mne. Dlužno ovšem dodat, že pokud si vzpomínám, od počátku se mé desetileté angažmá na České škole odvíjelo od snahy reagovat na podivná a někdy nehorázná tvrzení. Začalo to tím, že jsem si myslel, že je možné diskutovat s O. Botlíkem, a že odpůrcům státní maturity jde hlavně o výuku a žáky. Ó, ta pošetilost středního věku... a sebeironický povzdech, co zbyl začínajícímu věku pozdnímu.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Pane Lukáši, pravdu pan Kostečka má. Komárkovi zásahy splňují definici cenzorství. U mnoha příspěvků o jeho zásahu ostatní čtenáři ani neví/nevěděli.

https://www.novinky.cz/komentare/470667-komentar-velky-bratr-te-sleduje-vaclav-klaus-ml.html

https://www.lidovky.cz/klaus-ml-chce-zakazat-facebooku-v-cesku-blokovani-vetsiny-prispevku-chysta-navrh-zakona-g65-/zpravy-domov.aspx?c=A180910_163534_ln_domov_ele

Jiří Lukáš řekl(a)...

Paní Karvaiová, pane Anonymní z 21:30, má připomínka, která je uvedena citací z Kostečkova komentáře („… na Pedagogické Info, kde se mažou jen ty příspěvky, které jsou skutečně v rozporu se zákony této země, popř. se základními normami slušného chování - nikoli příspěvky, které nekonvenují s názory správce webu.“) se přece týká PI a p. Wagnera. Je lepší reagovat na to, co ten druhý řekl.

Paní Karvaiová, pokud mě budete oslovovat, držte se prosím stále ještě standardního způsobu oslovení. Tedy ne „Pane Jiří“, ale „Pane Lukáši“. Budu rád, když se rozhodnete toto přání respektovat.

Pane Soukale, píšete: „Ó, ta pošetilost středního věku... a sebeironický povzdech, co zbyl začínajícímu věku pozdnímu.“ Je to zajímavé, Nicka Pytlík okomentoval Váš příspěvek už předem: „Já!!!“

Simona CARCY řekl(a)...

Jojo, to je častý postup - když chybí argumenty, tak se najde třeba chyba v pravopisu nebo, jako tady, to nestoudné oslovení "pane Jiří"! Nevím, zda bych se, kdybych byla na místě paní Karvaiové, rozhodla toto přání respektovat. Nikoli z neúcty, ale proto, že užití tohoto požadavku v dané situaci bylo trapné.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Pane Lukáši, já myslím, že jsem to přečetl dobře. Možná jste to jenom špatně Vy napsal...

Jiří Lukáš řekl(a)...

Paní Carcy, trapné by to vůbec nebylo. Trapnost, to je něco úplně jiného.

Pane Anonymní z 21:30, dobře jste to nepřečetl. Reakce na tvrzení, že není pravda, že na PEDAGOGICKÉ INFO se mažou jen ty příspěvky…, větou „KOMÁRKOVI zásahy splňují definici cenzorství“ není dobře.

Paní Carcy, vidíte, chyby v pravopisu si nevšímám. Proč taky? Bylo by to trapné.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Prosla jsem si par stranek s diskuzemi zpet. Zcela marne hledam glosu: tento prispevek byl odstranen administratorem blogu. Zato na CS je to tak caste, ze mi stacilo precist diskuse pod peti clanky.
To mimzcela staci. Vic se nebudu dohadovat.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

"„… na Pedagogické Info, kde se mažou jen ty příspěvky, které jsou skutečně v rozporu se zákony této země, popř. se základními normami slušného chování - nikoli příspěvky, které nekonvenují s názory správce webu.“

To přece není pravda. Dobře to, pane Kostečko, víte – kdo Vám pak má věřit?!"

K čemu se vztahuje část: " - nikoli příspěvky, které nekonvenují s názory správce webu." To se týkalo PI? Já bych předpokládal, že to se týkalo České školy, což by mohl upřesnit pravda pan Kostečka, ale dle mne se ta narážka jinak interpretovat nedá.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Mažu, mežeš, mažeme,
v Bohnicích se sejdeme.

Janek Wagner řekl(a)...

Je třeba, abych uvedl na pravou míru informaci o smazaných příspěvcích na Pedagogicke.info. Za celou dobu provozu jsem smazal celkem 27 komentářů, po třech nicků Patrik Gemini a Hospodský kecal (pro urážlivé vyznění), pět Jiřího Týře (antispamový filtr je hodil do spamového koše pro nadužívání hashtagů a já je tam ponechal), šest Tajného učitele a sedm Jiřího Lukáše. V posledním případě šlo o off-topic diskusi po zásahu moderátora, Jiří Lukáš pak opakovaně posílal stejný či podobný příspěvek a vynucoval si pokračování. Spor byl o komentáře Tajného učitele, kde jsem dal přednost Jiřímu Kostečkovi, který po hrubém ataku Tajného učitele na diskutující na některé diskutující na České škole požádal o jeho blokaci.

A vysvětlení o technice mazání: redakční systém Blogger má dva způsoby, první je přímé mazání, které je indikováno zprávou "Tento příspěvek byl odstraněn administrátorem.", druhý smazáním jako spamu, který nemá žádnou indikaci a ovlivňuje spamový filtr pro automatické zařazení mezi spam v budoucnosti. První varianta bohužel maže komentář nenávratně, druhá ho ponechává v systému, proto ji používám. To vysvětluje komentář Jiřího Kostečky o nemazání.Anonymni z 21:30 řekl(a)...

V případě,že tento pán je princezna Zlatovláska, pak myslím,že Rudolf nepřijel.

Toť vysvětlení mého chápání a mylného vyložení výše citovaného textu pana Kostečky a omluva panu Lukášovi.

Jiří Kostečka řekl(a)...

Pane Lukáši,

souvětí „… račte se prosím obtěžovat na Pedagogické Info, kde se mažou jen ty příspěvky, které jsou skutečně v rozporu se zákony této země, popř. se základními normami slušného chování – nikoli příspěvky, které nekonvenují s názory správce webu...“ zcela jasně říká, že zatímco na České škole maže správce ČŠ příspěvky, které nekonvenují s jeho názory (ačkoli nejsou rasistické apod.), na PI se tak neděje. A že to pan Komárek či jím nastavený robot dokázal v mém případě střelhbitě! Můj příspěvek tam nevisel snad ani deset minut. Četl jste ho: Je v rozporu se zákony této země? Je vulgární?

Pan Lippmann si mne na ČŠ po mém odchodu z tohoto obskurního média bral do úst vícekrát, nejen teď, což jsem ve smazaném příspěvku napsal. Je to od něj prostě nefér; dobře věděl, že tam s ním polemizovat nebudu. Včera mně došla trpělivost.

A že pan Komárek se chová jako normalizační cenzor, neříkám jen já.

Nicka Pytlik řekl(a)...

se chová jako normalizační cenzor

Dnes bývá v médiích zvykem zvyšovat sledovanost hovadstvím nad přiměřenou mez.
Pojímá se to jako skutečnost všedního dne. Taková ta nefalšovaná realityšou...

Radek Sárközi řekl(a)...

Kromě mazání se na České škole rozmohlo též nezveřejňování, ale to není poznat vůbec...

Jiří Lukáš řekl(a)...

Pane Kostečko, protože mé příspěvky týkající se článku, jehož jste autorem, jsou mazány (zatím dva, za chvíli myslím tři), už jen závěrem Vám přeju, aby se Vám podařilo se zde se ctí vypořádat se svou ctí.

poste.restante řekl(a)...

Pane Lukáši.
Smazaných příspěvků na ČŠ by se dalo napočítat už několik set.
Smazaných příspěvků zde, jak uvedl pan Wagner, méně než třicet.
Nemám nejmenší důvod mu nevěřit a naopak nemám ani ten nejmenší důvod věřit panu Komárkovi, který byl několikrát přistižen, jak maže příspěvky naprosto účelově.

Občas je důvodem takového smazání jen samotný fakt, že se v něm vyskytne zmínka o webu pedagogicke.info.
Dokážu pochopit, když pan Komárek ve svém útlocitu odmítá ponechávat odkazy na weby, které on sám považuje za rasistické, neobjektivní nebo propagandistické. Nesouhlasím s tím, ale dokážu to pochopit.
Jaký důvod ale chcete obhajovat pro smazání příspěvku kolegy Kostečky, který je citován výše?

Když tedy chcete mluvit o cti pan Kostečky, buďte přitom alespoň objektivní.

P. Vršecký řekl(a)...

Já se divím, že s nickem "Jíří Lukáš" tady vůbec někdo na tohle téma diskutuje. Nemazat, al trolla nekrmit. Lhaní o tom, že na ČŠ se účelově nemaže, nemá ani cenu komentovat. Podíval jsem se, jestli se něco nezměnilo, je to přesně tak, jak napsal Anonymní. Jo, něco se přece jenom změnilo. Ze smazaného příspěvku na ČS není ani poznat, kdo ho napsal. V tě souvislosti nelze nevzpomenout na Komárkovu dřívější snahu mazat příspěvky tak, aby vůbec nebylo poznat, že nějaký příspěvek existoval. Jeho peskování třeba pana Týře, na jaké úrovni mají být příspěvky, je až absurdní. Nechápu, proč tam vůbec někdo, tedy kromě klasických trollů typu Tajného či Jiřího Lukáše, ještě zůstává. Pane Kostečko, zmíněný web nikdo soudný vzhledem k počínání cenzora nemůže brát vážně, reagováním tamtéž jen ztrácíte čas.

Ivo Mádr řekl(a)...

Cenzura na ČŠ je neskutečná. Urážející příspěvky Tajného tam jsou tolerovány. Tzv. "Nová levice" tam má žně. Kdo je proti inkluzi, migraci,... se okamžitě stává nepřítelem.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Kdo je proti inkluzi, migraci...

To je jen jevová stránka věci, jakože na povrchu. Podstata, to uvnitř, spočívá jinde.
Nepřítelem je ten, kdo je proti lemplovství a zhovadilosti. Na tom stojí ta dnešní překotně měnící se doba. Staré pořádky, to jest zodpovědnost a čest jsou cíleně vyklučovány právě těmi lemply a zhovadilci.

Ivo Mádr řekl(a)...

Odpovědnost za šíření morálních hodnot, výchovu, osobní rozvoj člověka. To je jedna z priorit ALBATROS MEDIA. A to v kombinaci s šéfredaktorem hovoří za vše.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Dnes jsem četl tento článek:

https://xman.idnes.cz/transplantace-zvirecich-varlat-sarlatan-john-romulus-brinkley-pwc-/xman-styl.aspx?c=A180906_201435_xman-styl_fro

Je to vcelku poučné čtení, jak se dají zblbnout lidi a byť odborníci (skuteční) upozorňovali na "nesrovnalosti", dobře zvládnutá mediální kampaň je "nepustila" ke slovu".

Nacházím podobnost s mnoha dnešními oblastmi.

Jiří Kostečka řekl(a)...

Vážení diskutující,

děkuji, že jste tématu cenzorství věnovali tolik svého času. Patrně proto, že problém cenzury vnímáte stejně silně jako já.

Domnívám se, že to, co předvádí pan Komárek na České škole, je doslova příšerná, a navíc velmi nebezpečná ukázka nové totality. Jak jste viděli, smazal mně z titulu své moci naprosto věcné a slušné upozornění, stejně jako před časem smazal mé oznámení, že (a proč) z diskusí na České škole odcházím.
Ten člověk si dělá, co chce, a zjevně si vůbec neuvědomuje, že svým počínáním likviduje demokracii.

V souvislosti s tím si dovoluji znovu navrhnout, aby slušné weby povolovaly jen neanonymní přispěvatele. Nevěřím, že by dnes mohl zaměstnavatel škodit člověku za jeho názor. Respektive že by se postižený nedovolal práva.

Jiří Lukáš řekl(a)...

„Jak jste viděli, smazal mně [M. Komárek J. Kostečkovi] z titulu své moci naprosto věcné a slušné upozornění…“

Jak jste viděli, smazal mně (J. Wagner J. Lukášovi) z titulu své moci naprosto věcné a slušné příspěvky k této diskuzi.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

"Nevěřím, že by dnes mohl zaměstnavatel škodit člověku za jeho názor. "

Tím bych si nebyl tak jist, víte kolik "komárků" sedí i na pozicích vedoucích?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jak jste viděli, smazal mně (J. Wagner J. Lukášovi)

No a co?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nevěřím, že by dnes mohl zaměstnavatel škodit člověku za jeho názor.

Netají-li se zaměstnanec názorem, že zaměstnavatel je ubožák, který se dalšími obklopuje, bývá zpravidla důsledná likvidace zaměstnance všemi prostředky na pořadu dne.
Pokud takovou obavou ale argumentuje ten, jenž je sám zaměstnavatel, a nebo názory svého zaměstnavatele usilovně hlásá, pak se stává tak akorát trdloidním bavičem nevalné úrovně.

Petr řekl(a)...

Muzete mi nekdo vysvetlit, jak souvisi diskuze na webech typu Ceska skola nebo Pedagogicke info s demokracii? Tedy vedle toho, ze internet a socialni site demokracii obecne rozvraceji...

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Když se tak ptáte, tak asi nemůže.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Add Petr
Vysvetlit souvislost? Vy nevite, co je demokracie? Nebo i vy se na dyskuse chodite jen emocne vyradit?
Z te posledni vety se mi udelalo blivno jiz po ranu.Takze republiku si jako rozvracet nedame, to jste chtel rict....

Nicka Pytlik řekl(a)...

internet a socialni site demokracii obecne rozvraceji...

Co víc by se dalo očekávat od trdloidního baviče nevalné úrovně.
Snad ještě nějaké to pitvoření v maškaře.

Petr řekl(a)...

To jste se charakterizoval vystizne, lip bych to sotva napsal

Petr řekl(a)...

Nicmene marne hledam souvislost mezi kvalitou vladnuti a tim, ze spravce na nejakem foru cas od casu smaze prispevek nejakyho ucitylka, kdyz si otvira pusu na jinyho ucitylka

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pitvoření se v makaře mají, milý pane, pytlici v popisu práce, a nijak se tím netají.
Ovšem audit o vlivu informačních a komunikačních technologií na rozvracení demokracie jim nepodsouvejte.

Simona CARCY řekl(a)...

marne hledam souvislost mezi kvalitou vladnuti a tim, ze spravce na nejakem foru cas od casu smaze prispevek nejakyho ucitylka.

Peťane, asi hledáš marně víc věcí. Třeba tak jednoduchou intelektuální výbavu, která by ti mohla napovědět, že na webu o školství a pro učitele nebudeš tyto lidi zesměšňovat výrazy jako učitýlek.

Kvalita vládnutí, pokud ti to nedochází, může za destrukci systému hodnot ve společnosti a pokud navíc dovolí cenzorské chování v profesním (nikoli mainstreamovém) médiu, je to ukázka devalvace demokratických principů, na nichž ta vláda balancuje. Normálně bych napsala stojí. Tahle vláda se svými nohsledy typu místního redaktora ale pouze balancuje.

Simona CARCY řekl(a)...

Omluva za dvojznačnost - slovem místní je míněn z kontextu diskuze zřejmý MK, nikoli redaktor PI.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Dyž voni Peťanové a podobní si myslej, že demogracije je to, že pravdu má vedoucí. Si přece nebude kdejakej učitelek votvírat hubu ne? A dyž už, tak prostě si ji musí votvírat tím schváleným způsobem, kapišto. Protože ti Peťanové nechápou, že diskuze je právě a především ta demogrcije, kde si můžem navájem říct svý názory, aniž bychom jukali do koutů, esli tam nestojí chlápek v černým mantlu se zápisníčkem v ruce.

Petr řekl(a)...

Pomerne presne dokladate to, co pred 20 lety napsal Fareed Zakaria: prilis mnoho demokratickych procedur paradoxne liberalni demokracii podryva. Predpokladam, ze to dnes a denne vidite kolem sebe, v primem prenosu.

Jiří Kostečka řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
P. Vršecký řekl(a)...

Fareed Zakaria, jo, ten tu chyběl. Myšlenková veteš, bible "liberálních demokratů", kteří v pravém slova smyslu nejsou ani liberálové, ani demokrat, leda tak v orwellovském newspeaku. A že se tady jako nadutý arogant prezentuje bývalý vysoký ministerský úředník, který nad kantory ohrnuje svůj "liberálně demokratický", jinak ČSSD pysk,jako nad učitýlky, to už je jenom roztomilá tečka. On skutečně deficit demokratického počínání neomarxisty Komárka nechápe, natož jako nebezpečí. Vždyť Komárek má přece ty "správné" názory, takže je zase "správné", že se je pokouší všemi prostředky prosadit. Však už ideoví předchůdci neomarxistů říkali, že když se kácí les, létají třísky.

P. Vršecký řekl(a)...

Jinak "kvalita vládnutí", předváděná Petrem v době jeho náměstkování na ministerstvu, po tom se mi fakt stýská. Při vzpomínce na tenhle kabaret je i současný ministr zlatý.

Jiří Kostečka řekl(a)...

Omlouvám se, v důsledku jetlegu jsem udělal dva nemilé překlepy. Jde jen o formu, nikoli o obsah. Opravuji:

Ad: "Já jsem se se tam tento/minulý týden podíval. Je to tam pořád stejné, jako v mateřské školce. Pepíku, na to se neptej, Mařenko, odpovídej slušně, Lojzíku, to nám tady neříkej..."

Přesně.
A zeptejme se: Jakým právem nám jakýsi pan Komárek vnucuje svoje názory a svoje pojetí světa? Jakým právem maže všechny ty lidi a příspěvky na České škole, kteří/které mu nevyhovují? To je to, o čem jsem psal: tu končí každá legrace, protože přesně tu začíná totalita.
A aby nedošlo k omylu, i když už mě unavuje to pořád dokola zdůrazňovat: vulgarity a rasismus jsou nepřijatelné. (Jako lingvista pro jistotu dodám: Absolutně jednoznačný argument proti rasismu – snad ještě klíčovější než genetické testy – je tento: Je bezpečně prokázáno, že Inuit vychovaný odmala mezi Sany se naučí bez nejmenších problémů jazyk Sanů; totéž etnický Vietnamec vychovaný v Čechách: hovoří i píše česky perfektně, často i lépe než etnický Čech: to dosvědčuji a dokládám ze své pedagogické zkušenosti. Tečka.)
Tolik k potenciálním obviněním z rasismu.

Pokud jde o tzv. xenofobii, byl bych opatrnější. Řecký význam tohoto slova totiž znamená "strach z cizího/neznámého".
A tohle je ze zásady špatně? A proč??
Jak se naši slavní sluníčkáři vypořádají s námitkami těch, kteří v cizím prostředí roky žili (patřím mezi ně) – a právě proto, že tam žili a zjistili a konstatovali neslučitelnost tamních zásad morálních a náboženských, a hlavně neslučitelnost zásad jejich celkového životního stylu s těmi našimi, jejich příliv na naše území odmítají?
Čím dál víc mám pocit, že české, slovenské, maďarské, polské, a dnes snad už i rakouské odmítání cizího neplyne z neznalosti, z mantry „xenofobie“, ale naopak z přesného poznání, čím nám to cizí hrozí. A čím dál víc mám pocit, že se tomu bráníme právem. Když kvůli ničemu, jinému, tak kvůli našim dětem.

Naposled: Rasisty bytostně nesnáším. A je smutné, že v roce 2018 takovou samozřejmost musím zdůrazňovat.

A jak tohle všechno souvisí s výukou, s mazáním nepohodlných příspěvků na České škole? Opravdu je třeba to zdůvodňovat?

Petr řekl(a)...

A nejaky argument by nebyl? Krom toho, ze me budete hanet jako odporneho liberala (tim jsem a nemam duvod se za to stydet), pripadne se me snazit diskreditovat coby osobu, kterou nejsem (fakt si myslite, ze jediny Petr s odlisnym nazorem, nez mate Vy, musi byt nutne Petr Pavlik?). Klidne si snete o madarskych ci polskych resenich, ja budu kazdopadne delat vse pro to, aby tyhle zcestne napady nedosly dal nez na obskurni diskuzni fora, jako napriklad jmenovite na toto. Tady si piste a mazte, co chcete, nastesti je to uplne fuk.

Nicka Pytlik řekl(a)...

nastesti je to uplne fuk.

No, není. Což si v plné hloubce a šíři této skutečnosti uvědomujete.
Kdyby to fuk bylo, nebyl byste tady, totiž.

Petr řekl(a)...

Vite, pindani na internetu s demokracii sice souvisi, ale uplne jinak, nez si myslite. Pindani na internetu tak maximalne utvrdi kazdou nulu, ze v tom, o cem vi 5 %, je vlastne expert. Je uplne jedno, co se deje pod clanky na internetu. I kdyby se ty prispevky promazavaly zcela nahodne, je to jedno. Zadne trvale hodnoty tam nehledejte, je to jen zabava pro ty, kdo nemaji nic lepsiho na praci.

Petr řekl(a)...

Ja nic lepsiho na praci momentalne nemam, tak sem pisu. Jestli to nekdo smaze, je mi pomerne fuk. Tragedie prichazi v momente, kdy to nekdo zacne brat vazne...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ja nic lepsiho na praci momentalne nemam

Duchovní impotence není žádná tragédie.
Tak si to tak neberte a zkuste si najít jiného koníčka.

Petr řekl(a)...

Diky, me to obcas celkem i bavi. Predpokladam, ze i toho pana prede mnou a asi o dost vic. Jinak si neumim vysvetlit, proc by si tu tak vytrvale hral na dobecniho blba. Mozna ty radoby infantilni vylevy bavi i nektere ctenare, mozny je dnes vsechno, ale beru to hlave jako legitimni a pomerne neskodny zpusob psychohygieny. Klepat na hlavu si zacnu, az ty blaboly nekdo vyda knizne, driv ne.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Klepat na hlavu si zacnu

Nakonec proč ne... Třeba se dočkáte.
Pytlici průběžně pracují na svojí 'Velké knize o lidské malosti'.
Nic převratného, pravda. Spíš takové shrnutí. I tak by to mohlo být výživné čtení.
Kterak se hovada dostala ke žlabu.

P. Vršecký řekl(a)...

Tvl., to nevymyslíš! Někdo, kdo tady jen demonstruje svou (pohříchu jen domnělou) intelektuální nadřazenost a nikdy se nevzmohl na nic, jen ideologické žvásty,jejichž lichost je vidět ze všech stran, se dožaduje argumentů? Milej zlatej, vy byste argument nepoznal, ani kdyby vážil metrák a žuchl vám ze střechy rovnou na tu díru v krku, kde ostatní kolem vás mají hlavu. Nehaním vás jako odporného liberála, vy totiž liberál, ať už jakýkoliv, ve vlastním slova smyslu ani náhodou nejste. New left, progresivista, neomarxista, jak je ctěná libost, ale liberál fakt ani smykem nebo náhodou. O čem si sním a na základě čeho a jaká polská a maďarská řešení mně tak konvenují, se už ani neptám,to se můžu jít klidně zeptat na zdejší psychiatrii, až nějakým nemocným vysadí léky, odpověď bude zhruba srovnatelně validní s tou, jakou bych mohl očekávat od vás. Že jste Pavlík, jsem tentokrát úmyslně přímo netvrdil, ať to ostatní posoudí z vaší reakce. Nedávno jsem u soudu zažil legrační příhodu (nechte si ten paradox vysvětlit nějakou uklízečkou z vašeho stranického sekretariátu). Obžalovaný z braní úplatku prohlásil "žádný úplatek jsem nevzal a výše částky taky nesouhlasí". K vašemu tvrzení, že nejste Petr Pavlík, což tady ovšem nikdo netvrdil, je to docela srovnatelné. No a jaký jste "demokrat", to už je jen z vašich komentářů taky patrné - my prostě (podle vás)s tím vaším ideologickým aušusem, totiž pardon, "pokrokovými změnami", nemůžeme udělat vůbec nic, jen plkat na netu. Kdybyste se sám podíval na Polsko, Maďarsko, ale i leckde v západní Evropě, nemohl byste takovou blbost nikdy napsat. Vy si ale , shodně s dlouhou řadou všelijaké, vesměs levicové svoloče, bohorovně myslíte, že vaše nápady změní přirozený běh společnosti a veškerá obrana je marná. Víc mýlit se ani nemůžete a jsem přesvědčený, že v nejbližších letech se to ukáže. A dost pravděpodobně to nebude ani pěkné a už vůbec ne jednoduché a bezbolestné.

Petr řekl(a)...

No nic, diskutovat s blbem vaseho formatu je uz fakt ztrata casu.

P. Vršecký řekl(a)...

Tak to je zřejmě vrcholný neomarxistický "argument". Blahopřeji! Mimochodem, vy jste tady nikdy s nikým nediskutoval, jen provokoval a ukazoval (rádoby intelektuální) svaly. Což je ve spojení s tím, že se za své názory bojíte či stydíte podepsat, docela zdařilá taškařice. Inu, "liberální demokrat", co v reálu není ani liberální, ani demokrat.

Petr řekl(a)...

Polibte si prdel

P. Vršecký řekl(a)...

Další "argument" progresivistického tábora pokroku? Citím se utlučen argumenty. Jak jste to onehdá psal? Se s tím smiř?:-)

Jiří Lukáš řekl(a)...

Jiří Lukáš 12. září 2018 7:16

„Jak jste viděli, smazal mně [M. Komárek J. Kostečkovi] z titulu své moci naprosto věcné a slušné upozornění…“

Jak jste viděli, smazal mně (J. Wagner J. Lukášovi) z titulu své moci naprosto věcné a slušné příspěvky k této diskuzi.


Nicka Pytlík 12. září 2018 12:02

No a co?


Odpovídám až teď, se zpožděním - ještě jsem čekal, jak to bude s tou Kostečkovou ctí (viz příspěvek z 11. září 2018 17:31).

"No a co?" No přece to, s čím jsem vstoupil do této diskuze, že totiž tvrzení J. Kostečky, že na PI "se mažou jen ty příspěvky, které jsou skutečně v rozporu se zákony této země, popř. se základními normami slušného chování - nikoli příspěvky, které nekonvenují s názory správce webu", není pravdivé. Nic jiného, pane Pytlíku.

P. Vršecký řekl(a)...

Pane Wagnere, poslední Petrův výlev jste fakt mazat neměl. Jednak potom vypadá nesmyslně můj poslední komentář, kterým jsem reagoval a hlavně - ta výpovědní hodnota o něm samotném je k nezaplacení.

Josef Soukal řekl(a)...

Jen jako dovětek:
M. Komárek mi právě na webu Česká škola smazal komentář obsahující odkaz na PI. Komentář jsem nearchivoval, ale šlo v něm pouze o to, že jsem p. Lippmannovi prostřednictvím odkazu na komentář N. Pytlika v této diskusi 11. září 2018 0:02 chtěl ukázat, jak nás vidí nezaujatí čtenáři (s tím, že nadále nemá smyslu v diskusi pokračovat).
Pro jistotu uvádím ještě dva bezprostředně následující komentáře:

Josef Soukal řekl(a)...
Pane Komárku, jste hlupák.

15. září 2018 13:58

Josef Soukal řekl(a)...
Pane Lippmanne,

vzhledem k tomu, že mi p. Komárek smazal odpověď jen proto, že obsahovala odkaz na komentář, který je na webu, jenž M. Komárek ve své omezenosti nesnáší, požádejte ho, aby Vám smazaný komentář přeposlal. Podotýkám, že odkaz se týkal pouze toho, jak naši debatu vidí nezaujatí čtenáři. Po tomto extempore nemám už žádný důvod, abych na tomto webu dále setrvával.

15. září 2018 14:08

Pane Lippmanne,

vzhledem k tomu, že mi p. Komárek smazal odpověď jen proto, že obsahovala odkaz na komentář, který je na webu, jenž M. Komárek ve své omezenosti nesnáší, požádejte ho, aby Vám smazaný komentář přeposlal. Podotýkám, že odkaz se týkal pouze toho, jak naši debatu vidí nezaujatí čtenáři. Po tomto extempore nemám už žádný důvod, abych na tomto webu dále setrvával.

Josef Soukal řekl(a)...

Aby to bylo úplné, přidávám Komárkův komentář k prvnímu smazanému komentáři:

Michal Komárek řekl(a)...
15. září 2018 13:31
Pane Soukale, jak víte, propagaci tohoto webu, a tohoto typu komentářů tady nepodporujeme.
-

Josef Soukal řekl(a)...

Vzhledem k postupu cenzora Komárka mažu na České škole i komentář, který se tam uvolil milostivě ponechat. Pan Lippmann ho najde tady:

V principu byla témata na středních školách před zavedením státní maturita podobná - převažovaly úvahy, většinou na velmi obecná témata, k tomu nějaké to líčení, výklad díla oblíbeného autora, fejeton, vypravování či článek... Protože námětů nebylo mnoho, objevovaly se opakovaně (smysl vzdělání, životní plány a perspektivy, stav světa či české společnosti po události chápané jako zlomová), jen v jiných formulačních variacích. Občas se stávalo, že pěkné téma doprovodil ne zcela vhodný útvar. Vzhledem k tomu, že úvahová témata už se předtím řešila ve výuce, autoři slohovek docházeli často ke stejným - předpokládaným - závěrům. Soubory témat svým složením upřednostňovaly žáky nadané a slovesně nadané. Spektrum útvarů bylo neúplné a nevyvážené, což v zásadě nevadilo žákům gymnázií, na jiných typech škol ovšem tomu bylo jinak.
Takto tomu bylo i na škole, kde působím; soubory pro jednotlivé ročníky vznikaly vždy kolektivně. Svoje soubory jsem ani na podrobnější hledání nenašel, uvádím tedy odkazy na některé práce publikované v posledních letech na našem webu (některé napsali žáci nižších ročníků víceletého gymnázia).
Na vyšším gymnáziu využívám dřívější maturitní zadání, zejména úvahy, vyprávění, charakteristiky.
https://www.ascestinaru.cz/zakovske-prace-na-maturitni-zadani-2-jaro-2017-charakteristika-clanek-s-prvky-fejetonu/
Škola a vzdělání (v různých variacích)
https://www.ascestinaru.cz/zdarile-zakovske-prace-uvaha/
Charakteristika literární postavy
https://www.ascestinaru.cz/zdarile-zakovske-prace-charakteristika/
Životní dobrodružství?
https://www.ascestinaru.cz/zdarile-zakovske-prace-pointa/
Fejetony: Škola života, Jak jsem zmoudřel, Nudný příběh.

Josef Soukal řekl(a)...

Omlouvám se za několik víceméně osobních vstupů, tento už bude poslední: Pane Lippmanne, na vyjádření na České škole už nebudu reagovat. Web, kde šéfredaktor maže příspěvky proto, že obsahují "zakázaná slova", je diskuse nehodný.

Josef Soukal řekl(a)...

Takže ještě doplňuji první komentář, který MK smazal:

Pane Lippmanne,

zalistujte v komentářích na PI, najdete tam komentář Nicky Pytlika k tomu, jak vypadají diskuse češtinářů. Je to nadsazené a nerozlišující, ale pro nezaujaté čtenáře myslím výstižné. Je mi jedno, že vám takováhle prezentace nevadí, ale nebudu v ní s vámi pokračovat. Jedinou výjimku učiním v následujícím komentáři, kdy přidám pá slov, na která jsem zapomněl.

Načež přišlo mazání a reakce:
Michal Komárek řekl(a)...
15. září 2018 13:31
Pane Soukale, jak víte, propagaci tohoto webu, a tohoto typu komentářů tady nepodporujeme.
http://www.ceskaskola.cz/2018/09/nejsme-posluhove-kteri-budou-problemy.html

Všimměme si neuvěřitelného - už jen pouhá zkratka je "zakázané slovo" a editor smaže věcný komentář s poznámkou "komentář tohoto typu". Co si čtenář pomyslí? Že jsem p. Lippmanna hodně znectil. Ovšem vysvětlit to nemohu, ledaže bych se sám předem cenzuroval a vynechával faktickou informaci. Tohle všechno snad vysvětluje moji následnou reakci.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Přemýšlím, jak se pozná rozdíl mezi -odkazem a -propagací-. Předpokládám, že pan Komárek na to má od OSF patřičnou metodiku.

P. Vršecký řekl(a)...

Pane Wagnere, děkuji za vrácení posledního Petrova, no, komentář bych tomu snad ani neříkal:-) Dále tady rozebírat počínání neomarxistického cenzora Komárka postrádá smysl, vážení. Řešení je nečíst, nekomentovat, ať se tam cenzor plácá po ramenou se svými názorovými souputníky Tajným, p. Lukášem, pí Valíkovou, atd.

Jiří Kostečka řekl(a)...

Opravdu jsem netušil, kolik ohlasů můj příspěvek způsobí. Ponechám stranou ty metaforické a snad i trochu nadsazené, ale jedno bych rád zopakoval: mazání jakýchkoli komentářů jen pod pláštíkem takzvané politické korektnosti je v demokratické společnosti naprosto nepřípustné. Pokud o tom, co je a co není politicky korektní, rozhoduje z pozice moci (např. finanční či politické) jedinec nebo i úzká skupina lidí, např. vydavatelů daného média, je třeba se proti tomu postavit.
To, co dlouhodobě předvádí pan Komárek na České škole, je vrchol zneužívání takové moci. Prokazatelně na České škole opakovaně mazal příspěvky, které nebyly v rozporu se zákony této země. To je prostě hnus. A bohužel on sám si to zjevně neuvědomuje. Dá se s tím něco dělat?

Nicka Pytlik řekl(a)...

on sám si to zjevně neuvědomuje. Dá se s tím něco dělat?

Pytlici by to tak nechali.
Jen ať si to neuvědomuje i nadále. Vždyť je za to placen.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Po soukrome korespondenci s panem Komarkem jsem usoudila, ze presne vi, co ma delat. Co mu bylo narizeno a on to jeste schvaluje. I taci ziji mezi nami.

Jiří Kostečka řekl(a)...

Já ale nechci po 33 letech žití v totalitě (tj. od narození) žít znovu ve společnosti, kde by vládli Komárkové stejným stylem, jakým mně a mé generaci kdysi vládli Husákové, zvací Biľakové a jim podobní, kteří mé generaci zničili život.
Jenže jestli si ten člověk svoje počínání uvědomuje, a tudíž ho provozuje vědomě, je v Česku zle.
Hodně, hodně zle.

Josef Soukal řekl(a)...

Mimochodem, opět maže bez upozornění na smazání jakékoli komentáře jiných, které upozorňují na jeho cenzorské zásahy vůči mně. Prostě normalizátor.

Karel Lippmann řekl(a)...

Poprvé jsem zavítal na tyto stránky. Na pozvání pana Kostečky. Nevím ale, o čem bych s ním zde diskutoval. Zajímavé je jen to, že on si mě zde "do úst" bere, aniž jsem to dosud tušil. Rovněž nevím, co "braním do úst" vlastně myslí. Řekl jsem o něm snad něco nepravdivého či zesměšňujícího? To je mi povoleno vyslovit jeho jméno jen zde?
Své příspěvky budu nadále zveřejňovat tam, kde uznám za vhodné, ne tam, kde se to někomu hodí, protože je tam více mezi "svými". Na ČŠ jsem "oponenty" vystaven útokům, které značně přesahují rámec věcnosti a slušnosti (blábolím, melu, žvaním, připomínám nýmanda, zastydl jsem v 70. letech atd. atd.). Ničemu se tam tedy nevyhýbám, dokonce jsem pana Komárka i požádal, aby značně "drsný" příspěvek nemazal. Vyhověl mi. Neurážím se, a pokud odmítnu reagovat, tak jen proto, že už si s "volným" výkladem toho, co napíšu, nevím rady. Nikoho bych si netroufl přirovnávat někoho tak "baletním krokem" k "Husákům, Bilakům či normalizátorům".

Josef Soukal řekl(a)...

Pane Lippmanne,

jednou z věcí, kterou znevažujete vše dobré, co jste dokázal, je vaše fatální spojení se špínou neštítící se manipulací, lží a pomluv. Týká se to i cenzorských praktik M. Komárka. Podívejte se na "kauzu" týkající se smazání mého příspěvku a uveďte se vší vážností, zda je takovýto postup jakkoli omluvitelný. Pokud si ovšem dobře vzpomínám, nikdy jste se kriticky nevyjádřil k žádnému normalizačnímu Komárkovu zásahu. Pište si samozřejmě, kam chcete, jde o vaši věc a vaši čest; ovšem Česká škola je už dlouho prostředím, kde se žádný slušný a seriozní diskutér nemůže cítit dobře, bez ohledu na názory.
Jen prosím sám znova neposouvejte významy; a také se nedivte ostatním, když některé vaše počiny pojmenují tak, jak si zaslouží. Na hrubý pytel hrubá záplata.

Jiří Lukáš řekl(a)...

"Pane Lippmanne, jednou z věcí, kterou znevažujete vše dobré, co jste dokázal, je vaše fatální spojení se špínou neštítící se manipulací, lží a pomluv."

Zdá se, že Josef Soukal ztratil soudnost!

Josef Soukal řekl(a)...

Samozřejmě, pane Lukáši, pro vás platí totéž v bledě modrém.

Jiří Lukáš řekl(a)...

Ano, pane Soukale, děkuji za potvrzení - tak buďte zdráv!

Karel Lippmann řekl(a)...

Pane Soukale, dávejte dobrý pozor, abych Vás neušpinil. Moc by mě to mrzelo. Vždyť Vy jste tak běloskvoucí. Z hygienických důvodů na tyto stránky už raději nevstoupím. Snad až se pořádně vydrbu.

Josef Soukal řekl(a)...

To je právě ten rozdíl, pane Lippmanne - se špínou se nestýkám, ale potýkám.

Josef Soukal řekl(a)...

Komentář p. Lippmanna, zaslaná na stránky ASČ, je zde (6. 10.): https://www.ascestinaru.cz/jiri-kostecka-neuveritelna-arogance-cenzora-michala-komarka/comment-page-1/#comment-14223

Josef Soukal řekl(a)...

Komentář p. Lippmana zaslaný na stránky ASČ (6. 10.): https://www.ascestinaru.cz/jiri-kostecka-neuveritelna-arogance-cenzora-michala-komarka/comment-page-1/#comment-14223

Janek Wagner řekl(a)...

Kopíruji na žádost kolegy Soukala komentář Karla Lippmanna z 6.10.2018 (13.59):

Pan Kostečka mě před časem vyzval, abych s ním diskutoval na PI. Opožděně jsem si tam přečetl jeho článek týkající se dění kolem Cermatu, v němž jsem se dozvěděl, že „vrtám“ v testových úlohách. Poslal jsem tedy svou reakci na jím navržené stránky, a to opakovaně, ale z nějakého důvodu se neobjevila. Nebudu spekulovat proč a zkusím ji tedy zveřejnit zde:

S odstupem času pana Kostečku upozorňuji, že do jednotlivých testových úloh „vrtám“ jen tehdy, když mě o to někdo požádá. Nechci totiž zpochybňováním dílčích problémů odvádět pozornost od podstaty. Mne totiž daleko více zajímá samotná metoda testování, protože ta je pro všechny předměty vyžadující interpretaci obsahu, hledání významu v kontextech a předpokládající možnost výkladů různých krajně nevhodná. Dává totiž žákům zcela mylnou představu o podstatě a smyslu těchto předmětů, což je neomluvitelným prohřeškem vůči vzdělání. Autorům úloh dílčí nedostatky nevytýkám, dopustil bych se jich se vší pravděpodobností také, protože ani já nemám dokonalou předvídavost. Co když někdo přijde na něco, co mě nenapadlo? Oni se tomu snaží vyhnout tím, že celek zredukují a rozdrobí na dílčí složky, které snáze umožňují jednoznačné řešení. Že se občas vloudí chybička, to je logické, ale jak už jsem řekl, není to podstatné. Problematické ovšem je, že se k tvorbě testů tito češtináři propůjčí.

hospodsky kecal řekl(a)...

No to je nadílka. Ať dělá co dělá, P. Komárek na České škole nikdy nemaže příspěvky na zakázku páprdoidních elitářských aparatčiků přetékajícíh narudlým majestátem, protože jim někdo hapal na kuří očko.

Okomentovat