10.9.18

Propaganda v dětském pořadu České televize?

Česká televize čelí na sociálních sítích kritice za krátkou reportáž odvysílanou o víkendu na dětském kanálu :D (tzv. Déčko). Reportáž byla o „Izraelem okupovaném území Palestiny“ a školácích, kteří v pásmu Gazy nemají dostatek peněz, protože Spojené státy letos žádné neposlaly. Prosíme, vyjádřete se v komentářích, zda patří tato blízkovýchodní problematika, složitá mnohdy i pro dospělého diváka, na obrazovky dětského kanálu?
Poznámka redakce: Počátkem 90. let získala v rámci Oselských dohod kontrolu nad městy v pásmu nově vzniklá Palestinská samospráva, Izrael nicméně udržoval kontrolu nad místním leteckým prostorem, hranicemi a teritoriálními vodami. V roce 2005 se Izrael za vlády Ariela Šarona z celého Pásma Gazy jednostranně stáhl. (zdroj: Wikipedie)

6 komentářů:

Simona řekl(a)...

Jednoducha odpoved urcite neexistuje a proto vznikaji podobne rychlokvasene lžipořady. Tato otazka take spada do diskuze, kterymi tematy by mel koncit dejepisny vyklad a co je uz otazka spolecenskych ved. Jednoducha odpoved, ze by stacilo nelhat, narazi na uskali tisicu vlastnich dilcich pravd.
Ze sveho subjektivniho nazoru vychazim pri odpoved: Do soucasneho pojeti detskeho kanalu tato problematika nepatri. Zejmena tam nepatri lzive jednostranne zkreslovani situace, k nemuz se uchyluje levicova EU. Dalsi komentar presahuje ramec a urceni tohoto webu. Kazdopadne by byl takovy, ze být to u Komarka, tak ho smaze.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Dalsi komentar presahuje ramec a urceni tohoto webu.

V tom případě jste, paní Simono, pytliky nezanedbatelně ochudila.

poste.restante řekl(a)...

V hlavních zprávách o sedmé? Budiž. Sice tendenční, jednostranné, ale takových zpráv je tam spousta a dospělý člověk si umí udělat názor.

Jako "zpráva" do dětského pořadu? - Jako odpověď mne napadá otázka:
V čem je vlastně rozdíl mezi "komunistickou" a "demokratickou" propagandou?

Jako dítě jsem si podobných "zpráviček" užil dostatečně, když nám televizní politruci a někteří učitelé "vysvětlovali", k čemu slouží peníze z brigády, které jsme "věnovali" na Fond solidarity. Jak děti v rozvojových zemích trpí kvůli hnusným imperialistům.

Když dětem podáme informaci, že stačí pár stovek, aby jejich vrstevníci jinde ve světě neumírali na banální nemoci, proti kterým ony jsou očkovány - nevidím problém.

Kdyby si autoři probíraného příspěvku odpustili ty politické komentáře, dalo by se to strávit. Neuškodí, když naše dětičky uslyší, že někde na světě jsou děti, které by se chtěly učit a nemohou.
Takhle nemohu jinak, nežli konstatovat, že příspěvek byl za hranou.

mirek vaněk řekl(a)...

"V čem je vlastně rozdíl mezi "komunistickou" a "demokratickou" propagandou?"

Moc velký rozdíl není. Podobnost je až zarážející. Určitě je rozdíl ve výběru pojmů. Mám dojem, že ji dělají stejní lidé. Řada lidí vystupujcích v médiích jako by z Rudého práva vypadla. Bohužel mnozí přebírají i chování - nejdeš s námi = jdeš proti nám.
Nelze se čemu divit. Jde o účinnost mediální masáže a tam se inspirují u úspěšných předchůdců (Goebbels a jiní). Je to věčný boj mezi efektivitou a svědomím.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Naprostý souhlas.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Bude podání Radě?

Okomentovat