28.9.18

Michaela Endrštová: V Boleslavi učitelům došla trpělivost. Za lepšími platy odešli do Škody

Střední škola v Mladé Boleslavi přišla o pět učitelů, kteří šli kvůli lepším platům pracovat do společnosti Škoda Auto. S podobnou situací se potýká spousta dalších škol. V celé České republice totiž chybí řada kantorů. Nejvíc se školám nedostávají učitelé prvního stupně, matematiky, informatiky a jazyků.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Také v Praze je situace s nedostatkem učitelů tristní. „Jsme v naprosté personální krizi. Zaměstnanci si vybírají nás, ne my je. Sehnat jiné učitele je nadmanažerský výkon. Dáváme inzeráty, kam můžeme, oslovujeme známé a rodinné příslušníky. Přijímáme zaměstnance se středoškolským nebo bakalářským vzděláním, nejsme vůbec schopni zajistit požadavky zákona o pedagogických pracovnících. Přemlouváme učitele v důchodu, aby zůstali,“ popsala ředitelka pražské ZŠ Mendelova Martina Thumsová.(...)

V České republice tak v současnosti chybí tisíce učitelů a průměrný věk kantorů stoupá. Problém je, že studentům pedagogických fakult chybí motivace do škol vůbec nastoupit.

1 komentář:

Radek Sárközi řekl(a)...

Článek vznikl na podnět Pedagogické komory, ale vůbec v něm není zmíněna...Naopak se v něm vyjadřuje Dobšík, který je za současný marasmus velkou měrou přímo zodpovědný. A samozřejmě všude musí být Bob Kartous, bez něj se neobejde žádný článek, i když k tématu nemá co říct...

Okomentovat