13.9.18

Matěj Vodička: V budějovickém kraji vznikla první střední škola waldorfského typu, nastoupilo do ní 15 žáků

České Budějovice se staly osmým místem v republice, kde funguje waldorfská střední škola. První jihočeské waldorfské lyceum dětem umožňuje absolvovat kompletní cyklus tohoto druhu vzdělávání od mateřské školy až po maturitu. Jihočeský kraj o zřízení lycea rozhodl teprve letos na jaře, takže studenti musí zatím využívat náhradní prostory, které poskytla Základní škola Nová.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Mezi patnácti studenty prvního ročníku českobudějovického waldorfského lycea je například sedmnáctiletá Ria Slachová z Tábora, která dosud navštěvovala klasické gymnázium. „Já tu pedagogiku znám díky rodičům, kteří se tomu věnují dlouhodobě. Vybrala jsem si přestup, protože jsem nebyla na svojí škole spokojená. Přístup učitelů se mi pocitově nezdál vůbec správný, nepřistupovali k nám jako k jednotlivým osobnostem, ale jako k produktu, který má být co nejdokonalejší,“ vysvětluje.
3 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Celých 15 žáků! Nebudou se tam bát?

Ygrain řekl(a)...

"nepřistupovali k nám jako k jednotlivým osobnostem, ale jako k produktu, který má být co nejdokonalejší"

Tak v jednom článku nám tvrdí, že výukou vlastně pošlapáváme dětská práva, tady je zase chyba, když se po studentech chce nejlepší výkon, jakého jsou schopni.... Proč mám pocit, že se tady někdo zbláznil?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Proč mám pocit, že se tady někdo zbláznil?

Protože se tady někdo zblázni.
Pytliky by zajímalo, jak do takového úvahového rámce zapadá téměř jedním dechem vyslovovaná idea celoživotního vzdělávání. Celoživotní snaha o to být zítra lepší, než se bylo včera. Ce-lo-ži-vot-ní. Jakože studium měkkých dovedností ještě na smrtelné posteli...

Okomentovat