18.9.18

Markéta Chaloupská: Černé duše autoklubu? Ministerstvo školství možnou škodu vyčíslilo na 308 milionů korun

Na 308 milionů korun vyčíslilo ministerstvo školství škodu, kterou mu mohl způsobit Autoklub České republiky a někteří zaměstnanci ministerstva. Vyplývá to z interních dokumentů, které resort poslal policii. Radiožurnál do nich nahlédl. Kriminalisté spolek prověřují kvůli podezření, že uváděl vyšší počet členů a tím získával vyšší dotace. Zabývají se také postupem některých úředníků, kteří o dotacích v letech 2010 až 2016 rozhodovali.Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

Policie šetří zejména okolnosti, za jakých autoklub čerpal dotace. Před čtyřmi lety se totiž počet členů autoklubu záhadně snížil. Stalo se tak v době, kdy chtělo ministerstvo po spolku jejich jmenný seznam. Zatímco v roce 2013 autoklub uváděl, že má devadesát tisíc členů, o rok později už jich měl výrazně méně – přesněji 11 513.

„Existují pochybnosti, zda autoklub ve svých žádostech neuváděl záměrně nepravdivé, případně krajně nepravděpodobné informace, čímž mohl ministerstvo uvést v omyl o výši své členské základny a tím získat vyšší částky v rámci přidělovaných dotací,“ píše se v dokumentu.(...)

„Snad všechny sportovní svazy a organizace zdědily z období minulého režimu nepřehledné a neaktuální databáze členské základny. V roce 2012 přistoupilo několik významných sportovních svazů k aktualizaci databází členské základny a autoklub byl jedním z nich. Osobně nechápu, proč je nám tento počin vyčítán, když jde jednoznačně o krok správným směrem,“ napsal e-mailem Štovíček.


Poznámka redakce: Vymlouvat se na to, že 23 let trvalo aktualizovat databázi členů je chucpe.
3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tři sta melounů? Taková prkotina!
Tak by se to rozkradlo jinde, no.

poste.restante řekl(a)...

No, a hned by bylo na nová DDT a ještě by zbylo. :-)

Nicka Pytlik řekl(a)...

hned by bylo na nová DDT

Probůh!
Dichlordifenyltrichloretan byl na území Československa zakázán někdy v roce 1975.

Okomentovat