5.9.18

Ladislav Šustr: Učitelé požadují vyšší platy už za září. Jsou odhodláni jít do stávky

Vláda Andreje Babiše během skládání vlády slibovala zvyšování platů pro nejrůznější skupiny zaměstnanců. Po planých slibech zdravotníkům, kterým Babiš později vzkázal, že pouze fandí zvyšování platů, se ozývají i učitelé. Ti požadují růst platů o patnáct procent od září. Vláda minulý pátek ale s odbory dohodla, že růst platů o požadované množství bude až od ledna příštího roku. To se nelíbí Asociaci ředitelů gymnázií a Unii školských asociací, které požadují růst platů od září nebo kompenzaci za čtyři následující měsíce do konce roku. Pokud se k učitelům vláda otočí zády, jsou odhodlaní jít do stávky.

Z článku v Echo24.cz vybíráme:

K výzvě se připojila i Pedagogická komora, za kterou stojí na dva tisíce členů. Podle prezidenta spolku Radka Sárköziho by v případě růstu platů od ledna příštího roku měla vláda kompenzovat platy, které zůstanou nezvýšeny od září. „Nejsnadnější je to kompenzovat navýšení z rozpočtu na příští rok. To by mohli poslanci schválit, protože ho mohou schválit navzdory vládě. Ta je menšinová a je velký tlak na podpoření školství. Na stránky Pedagogické komory nám navíc píšou poslanci, kteří nás podporují a souhlasí s našimi požadavky,“ řekl pro Echo24 Radek Sárközi.

1 komentář:

Zdeněk Nutz řekl(a)...

Stávka. A to jako že ji zorganizuje Dobšík a jeho parta? Však se to tu píše, Vláda se s odbory /Dobšíkovými/ dohodla, že nic nebude. Možná snad v lednu.....
To jsou nějaké odbory? A nedají se sesadit?

Okomentovat