28.9.18

Kateřina Perknerová: Šikana na školách? Lepší se to, ale ostražitost je namístě

Jmenuje se šikana a má například tuto podobu: „Já to tam nedávám, nikdo mi nevěří a jsem úplně v háji, holky mě bijou, protože jsem chytrá a nedělám to, co oni chcou. Jeden kluk mě furt osahává, dává mi pusinky a nechce mě nechat být. Mám hrozný strach, co se bude dít, tak prosím, udělejte s tím něco. Už jsem si chtěla vzít život, ale dala jsem tomu ještě šanci.“


Z článku v Deník.cz vybíráme:

Přesto je zřejmé, že školy a specialisté nedokážou diagnostikovat vše. Šikanované děti se nerady svěřují, protože se bojí ještě horších útoků agresorů. Právě jim jde naproti služba Nenech to být, nad níž má záštitu ministerstvo školství.

Kluci a děvčata se do ní mohou zdarma registrovata aplikace jim pak pomáhá s odhalováním šikany či jejího rizika. Po roce její autoři uvádějí, že fenoménem poslední doby je kyberšikana, která se vyskytuje minimálně v 15 procentech případů. S vysokou četností se vyskytují i problémy se sexuální orientací či sexuálními narážkami. Fyzické útoky nevymizely, objevují se ve 47 procentech případů.Žádné komentáře:

Okomentovat