19.9.18

František Fuka: Matix aneb jednoduchá aplikace pro matematiku

Matix je online aplikace pro výuku základní matematiky (čtyři operace, úpravy zlomků) pro děti od 7. třídy dále. S překvapením jsem zjistil, že podobná online aplikace neexistuje, tak jsem ji narychlo spíchl sám (děti nemám, bylo to pro cizí dítě).

Zkuste si demo a pravděpodobně všechno pochopíte. Dítě dostává nabídku z pěti příkladů (různě obodovaných podle obtížnosti). Jakmile jeden z nich správně vyřeší, o trošičku se zvýší obtížnost a je vygenerováno pět dalších. Pokud neumí vyřešit ani jeden, kliknutím na link pod 5 příklady může obtížnost snížit. Kliknutím na "historie" se zobrazí co přesně kdy dítě řešilo, a jestli bylo úspěšné. To je určeno pro rodiče. Takže můžete např. dítěti přikázat "dnes udělej správně 10 příkladů" nebo "dnes udělej správně příklady za 200 bodů" a pak to zkontrolovat.


Založení účtu pro vaše dítě: Podívejte se na URL dema v předchozím odstavci. Místo řetězce "demo" tam vložte unikátní řetězec pro vaše dítě. Tedy například "karlik9210666". Výsledné URL (v tomto případě www.fuxoft.cz/vyplody/matix/index--karlik9210666.htm) zabookmarkujete svému dítěti. Pokud použijete pouze "karlik", je vysoce pravděpodobné, že totéž jméno použije později někdo jiný a dostane se na váš účet. Žádná autentifikace neexistuje. Uživatelská jména mohou obsahovat pouze malá písmena a číslice.

Zde je k dispozici stránka, která vygeneruje 100 náhodných příkladů (včetně řešení) s (přibližně) rostoucí obtížností - abyste viděli, o jaký typ příkladů jde.

Neaktivní uživatelé se po nějaké době mažou.

Zdrojáky jsou k dispozici na GitHub.Žádné komentáře:

Okomentovat