18.9.18

Barbora Němcová, Michael Švec: Studenti dělají kampaň pro ředitele, který kandiduje za ANO. Řeší to školní inspekce

Zřizovatelka školy a ředitelova matka Zdenka Bastlová za svého syna agitovala i na studenty organizovaném zájezdu, kterého se účastnili především senioři.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Připomíná také, že škola od Prahy 7 dostala výpověď z nájmu a předkladatelem návrhu byl současný starosta městské části Jan Čižinský (Praha sobě). "Takže jestli bych vás ještě mohla požádat za všechny pedagogy, jestli byste, když budete mít kandidátku, i když třeba nesouhlasíte s ANO, tak byste mohli zatrhnout tím křížkem toho pana ředitele, jestli máte zájem a jste se školou spokojeni, abychom se nemuseli stěhovat," dodala.

Na zájezd jelo asi 35 lidí, často senioři, tvrdí citovaný účastník. "Ti byli spokojeni s tím, že se dostanou na zájezd s výkladem. Že by někdo hlasitě proti agitování protestoval, to se rozhodně nestalo," řekl.

Školský zákon politickou aktivitu na školách zakazuje. Otec jedné ze studentek už proto podal stížnost na ministerstvu školství, které ji podle zákona postoupilo České školní inspekci.(...)

Není to poprvé, kdy podnikání aktivity rodiny Bastlových budí pozornost. Před devíti lety ministerstvo školství kvůli nízké kvalitě výuky odebralo akreditaci jejich Vysoké škole cestovního ruchu, která pak zkrachovala. Vysoká odborná škola se tehdy potýkala s dluhy vůči základní škole na holešovickém Ortenově náměstí, od níž si pronajímala prostory. Nakonec škola odešla do Letohradské ulice, kde sídlí dodnes.


2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

To tedy pardon, ale co je na standardním školním projektu?
Normálně lehké dovednosti. Ve školách moderního střihu běžná věc!
A žáky to zjevně baví.

Radek Sárközi řekl(a)...

Bastlová pracovala za normalizace na UK, ne? Katedra češtiny...

Okomentovat