29.8.18

Zdeněk Sotolář: To myslíte vážně, pane premiére?

Nedávno se objevil Návrh potřebných kroků ke zkvalitnění vzdělávání v ČR, který EDUin vypracoval na základě žádosti premiéra ČR Andreje Babiše po společné schůzce. Proč ne, ale zarážející je skutečnost, kdo tento Návrh vypracoval.


Pane premiére,

bude-li Vás zajímat situace zdravotnictví, obrátíte se na koho? Troufám si tvrdit, že na lékaře. Bez nějakých prostředníků. Proč se v případě vzdělávání obracíte právě na EDUin?

EDUin je neziskovka, ze které vyčnívá především expert, který pravidelně mluví o inkluzi, maturitách a vlastně o čemkoliv. Ostatně to je hlavním cílem EDUinu. Být slyšet. Výroční zpráva pak sečte počet mediálních výstupů a hurá, je splněno. Trpasličí neziskovka s obřím hlasem.

Nechci rozebírat vlastní text Návrhu, najdou se v něm i myšlenky užitečné, zajímavé a hodné pozornosti. Mnohé už dávno vyslovili jiní.

Pane premiére,

rád bych ale věděl, zda hodláte také oslovit ty, o které jde především. Učitele. Učící učitele.

Já vím, že je to složitější než třeba u lékařů, kteří mají zákonem nařízené členství v profesní komoře. Ale i učitelé mají různá společenství a jsou i další cesty. Je smutné, že se mezi učitele a Vás vklínil prostředník, které rozhodně učitelskou veřejnost nereprezentuje. Ministři a ministryně školství se dosud s učiteli komunikovat nenaučili. Obvykle se spokojili s osvědčenými prostředníky.

Pane premiére,

zkusíte to napravit a budete hledat cestu, jak oslovit také učící učitele? Zajímá Vás názor těch, kteří hrají ve vzdělávání podstatnou roli?

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz

4 komentáře:

Radek Sárközi řekl(a)...

Trpasličí neziskovka to není - roční rozpočet 6 milionů...

Nicka Pytlik řekl(a)...

To myslíte vážně, pane premiére?

ANO!

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Trpasličí personálně.

Radek Sárközi řekl(a)...

13 zaměstnanců také není málo. Většina spolků nemá žádného a lidi pro ně pracují ve volném čase zdarma...

Okomentovat