17.8.18

Vítek Svoboda, Michael Rozsypal: Škola je jen odrazový můstek. Důležité jsou aktivity mimo ni, myslí si Středoškolák roku

Vyhrál soutěže Středoškolák roku a Hledá se LeaDr. Rozjel projekt, který pomáhá studentům najít uplatnění po maturitě. Vyvinul aplikaci, která propojuje v rámci doučování studenty s učiteli. Je aktivní a tvrdí, že je těžké být v mladém věku slyšen. Student Matěj Prokop byl hostem pořadu Českého rozhlasu Plus Interview Plus.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

„Pro mladého člověka, který chce něco dělat, chce být aktivní, třeba podnikat, existuje mnoho překážek, které musí překonat. Mladí to mají složitější než lidé, kteří jsou plnoletí a nemusí se nechat třeba soudně zplnoletnit,” říká.

Mladí lidé by podle Prokopa neměli chodit hned do politiky. „Měli by si spíš utvořit názor na život věkem a jít do politiky až později. Ačkoliv má člověk v mladém věku velký drive, dokáže hodně věcí změnit a chce, politika může člověka naopak předčasně zabrzdit. V budoucím životě mu to může hodit pod nohy další klacky,” myslí si.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

V dnešní době je škola odrazový můstek

Odrazový můstek... a ne trampolína, aby se na ni hopsalo jen pro samo to hopsání.
'Bodaj by sme aj my mali takých Prokopov!' Chtělo by se říci s Karolem Polákem.
Otázka zní, co brání většině dnešních žáků středních škol, aby se i oni věnovali obecně prospěšným aktivitám a dosahovali byť jen z části takových výsledků?

Eva Adamová řekl(a)...

Co jim brání? Naprostá většina z nich ani zdaleka nemá Prokopovu inteligenci a komunikační schopnosti. Bohužel s obojím se musí člověk narodit.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Po přečtení titulku mě napadlo jediné. No a?

Okomentovat