17.8.18

TÝDEN.cz: Co nejvíce potřebuje naše školství? Odpovídal poslanec ODS Martin Baxa

Co nejvíce potřebuje naše školství? Můžou změnit systém škol komunální volby? Jsou jednotné přijímací zkoušky na střední školy dobrým opatřením? Přečtěte si odpovědi poslance ODS Martina Baxy v čtvrtečním chatu TÝDEN.cz.

Z chatu na webu TÝDEN.cz vybíráme:

Jaké je podle Vás současné české školství?

Dobrý den, na tuto otázku lze odpovědět velmi obsáhle, na což zde není prostor, tak se pokusím jít "na dřeň" problému. Přes celkově složitou situaci chci konstatovat, že podle mě je naše školství na vysoké úrovni. Navzdory nízkým platům a vysokému stupni byrokracie jsou čeští učitelé na výborné úrovni a žáci i studenti odcházejí ze škol s řadou získaných vědomostí či dovedností. Neznamená to ale v žádném případě, že tuto úroveň lze dlouhodobě "jen tak" udržet. Pokud rychle nezačneme odstraňovat negativní vlivy, které české školství už řadu let tíží, hrozí českému školství vážné problémy.

Žádné komentáře:

Okomentovat