10.8.18

Veronika Rodriguez: Na psychiatra pro děti se čeká měsíce. Vzniknou nová centra

Dítě trpí úzkostí? Je nám líto, ale naše ordinace je vytížená. Nové pacienty nebereme. Takovou odpověď slyší rodiče dětí po celé zemi. Další psychiatři sice pacienta objednají, ale na první sezení si počká tři až čtyři měsíce.

Z článku v Deník.cz vybíráme:

Ministerstvo zdravotnictví už proto chystá změny: od léta příštího roku se možnosti léčby rozšíří. Vzniknout mají první tři centra duševního zdraví pro děti, kde se bude o nemocné starat celý tým zaměstnanců.

„Působit v něm budou nejenom psychiatři a sestry, ale také terapeuti, terénní sociální pracovníci, speciální pedagogové nebo asistenti,“ přibližuje fungování Klára Laurenčíková, která má celý projekt na starosti. Střediska budou spolupracovat také s rodinami a školami. Pokud se jejich provoz osvědčí, síť center se v dalších letech rozšíří. V každém regionu vznikne alespoň jedno. „Předpokládáme, že na každých sto tisíc obyvatel bude jedno takové zařízení. Obsloužit by mělo zhruba dvě stovky pacientů,“ říká Laurenčíková.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Dítě trpí úzkostí? Je nám líto

Kromě center poskytujících pomoc a podporu při odstraňování nebo alespoň mírnění problémů, by měla být věnována snad i vědší pozornost příčinám třeba právě těch úzkostí.
Proto pytlici opakovaně volají, zrušte povinnou školní docházku!!!

Okomentovat