20.8.18

Michaela Endrštová: Ve školce není místo, obec přidá na privátní

Školky by od září měly přijmout všechny tří- až pětileté děti ze spádové oblasti. Jenže některé obce, hlavně ve velkých městech a jejich okolí, prostě nemají místo a musejí děti odmítat. Sedmadvacetiletá Marie chtěla umístit syna Tobiase do školky v Řevnicích nedaleko Prahy. Ale jak uvedla, z městského úřadu jí přišlo rozhodnutí o nepřijetí do státní školky. Zároveň však úředníci navrhli jiné řešení – příspěvek na soukromou školku v místě trvalého bydliště s tím, že „školkovné“ bude platit město a jídlo uhradí rodiče.

Z článku v MF DNES vybíráme:

„Pro patnáct tříletých dětí, na které nezbylo místo ve školce, jsme rezervovali místo v soukromé mateřské škole. Město jim přispěje tři tisíce korun na měsíc tak, aby byly pro rodiče finanční podmínky srovnatelné s naší městskou mateřskou školou,“potvrdil iDNES.cz starosta Řevnic Tomáš Smrčka.

Podle novely školského zákona má zřizovatel mateřské školy povinnost zajistit tříletým dětem docházku. „Pokud vám tedy nebylo žádné alternativní řešení nabídnuto, určitě bych s rozhodnutím o nepřijetí na obec zašla a na tuto novelu se odvolala,“radí na svém blogu rodičům Marie.

Žádné komentáře:

Okomentovat