7.8.18

ČT24: Kdo doplatí 31 milionů za Grand Prix? Ministerstvo školství víc peněz nepošle

Ministerstvo školství chce do detailu prozkoumat hospodaření Velké ceny a zejména veřejné peníze, které plynou přes pořadatele brněnskému Automotodromu. Letos na akci přidělilo třicet devět milionů korun z požadovaných sedmdesáti. Hospodaření tak zřejmě končí v minusu. Podpora je nejistá i do dalších let. Primátor Brna Petr Vokřál (ANO) proto připustil, že by závod z Masarykova okruhu mohl zmizet.Z doprovodného článku pes na webu České televize vybíráme:

„Z informací, které máme k dispozici, vyplývá nutnost získat objektivní aktuální údaje o hospodaření celé akce zejména s ohledem na nepřiměřený profit soukromých subjektů z veřejných peněz. Informace BIS je jasným signálem věnovat dotacím na sportovní akce zvýšenou pozornost“

Karel Kovář, náměstek ministra školství (e-mail pro ČT)


6 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...

No, ke zvýšené pozornosti veřejným sportovním akcím bych nemusela zakládat a provozovat BIS. To stačí selský rozum. Ale z vyšší míry nadhledu jde o z celostátního hlediska o významnou sportovní a společenskou akci. Je tedy na politické úvaze, zda náhodou není na místě akci finančně podpořit a proti ekonomickým škůdcům (jak se zdá existujícím podle zprávy BIS) zakročit podle platných zákonů.

Ivo Mádr řekl(a)...

Rozpočet MŠMT striktně oddělit od profesionálního sportu.

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Kde se vůbec sport vzal na tom ministerstvu. Proč ho nemá třeba místní rozvoj. To jako se myslí ta tělovýchova v názvu?
Kolik si tam všichni kolem té VC napakují. Každá blbá hospoda v Brně má zdraženo, je přece VC. Není něco špatně, třeba takové občerstvení. Provozuje ho pořadatel, nebo nějaká spřátelená firma, která si nacpe zisky do kapes?
Odpovím si sám. Je to jako na dráze. I toalety mají soukromé. Místo aby vydělávali na sebe, tak na konci řeknou - státe dej. A tak je to všude u nás. VC nevyjímaje.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Přesně. Ať doplatí ti, kteří z toho profitují. A to neplatí jen u motorek.

Simona CARCY řekl(a)...

Pane Nutzi, rozčilujete se správně, ale hrob leží jinde. Město (ač nemělo kryty náklady) pronajalo velmi draze místa stánkařům. Vy se jim divíte, že musí vydělat na drahý nájem? A městu, že musí zaplácnout polovičku rozpočtu, aniž by mělo jak?

Nicméně jediná racionální úvaha je oddělit sport a školství. Souvisejí spolu asi tak, že kdo kopnul ve třech letech do míče (sport), potom chodil do školy (školství). Taky byli chlapi na vojně, tož by školství mohlo řídit i obranu....

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Jasně. Je to docela jednoduchá záležitost. Pokud pořádám zábavu ve vesnici a obec mě na ní přispěje, musím chca nechca po jejím skončení naběhnout na úřad a přinést kompletní rozpočet. Pokud jsem v plusu, obec musí znovu rozhodnout, zda mám peníze vrátit, případně je ponechat na provoz spolku.
A tak se ptám, chce pořadatel VC přispět? A kde je jeho rozpočet? Kolik se vybralo na parkovném, kolik se vybralo na startovném, kolik se vydělalo na ostatních poskytovaných službách, kolik na reklamě, atd atd.
Možná bychom jen tak mírnix tírnix najednou uviděli, že ty penízky z MŠMT se jen tak lehce přelévají někomu do jeho šrajtofle…..
Jenže takový rozpočet, ačkoliv by se dal hodně ze strany pořadatele ošulit, my nikdy neuvidíme.
Daňový poplatníku dávej. dávej, dávej, že je to tunel jako prase o to se nezajímej.
Až se zase nějaká Kratochvílová s nějakým Peltou uprostřed milostných hrátek domluví, jak si to rozporcují, tak bude zase vymalováno. A nikdo to nezastaví, ani deset Babišů…..

Okomentovat