13.8.18

František Bůžek: Na školu připravujte dítě už teď, radí psycholog. Poradil, jak nejlíp

Nový školní rok začne už za tři týdny a do lavic se vydá více než milion žáků a studentů. Mezi rodiči už se mluví o tom, zda není na čase začít s přípravou. Podle psychologů je důležité hlavně to, aby byl přechod z prázdninového režimu do toho školního co nejméně nucený.Z doprovodného článku na TN.Nova.cz vybíráme:

Klíčové prý je, aby si rodiče uvědomili, jak hodně se prázdninový režim odklonil od toho školního. "Dva, tři týdny před začátkem školního roku je třeba tu večerku posunovat na nějakou hodinu, která se už blíží té školní. Myslím, že rodiče dělají tu chybu, že tím dětem často vyhrožují - koukejte jít spát, protože," uvedla dětská psycholožka Iva Jungwirtová.(...)

Speciální situace pak nastává u prvňáčků a podle psychologů vůbec není na škodu, aby se na školu, jako na nové prostředí, šli podívat o den dříve.

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A kdy se mají podle psychiatrů na školu začít připravovat učitelé?

Eva Adamová řekl(a)...

Tak, učitelé se připravují na školu v přípravném týdnu. Já se ovšem přiznám, že mi dělá spíše starost, jak se připravit na onen přípravný týden, abych ho přežila. Většinou je to několik schůzí, na nichž poslouchám už více než třicet let to samé, např. že ve školním řádu je, že děti mají nosit přezůvky s bílými podrážkami. Dále je prošpikován nesmyslnými školeními, inkluzivním počínaje a perlou BOZP konče. A na skutečné přípravné práce, např. na to, abych dala do pořádku PC učebny, pak nějak ani nezbývá čas. Přiznám se, že si vždy při prvním zvonění signalizujícím začátek školního roku zhluboka oddechnu.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jako třídní jsme nejvíce miloval nástěnky. Pokud se dobře pamatuji, tak to byl můj první pedagogický počin na první štaci.

V. řekl(a)...

Já měl kliku. Dlouho poslední nástěnku jsem dělal na vojně. Pak zase až kvůli povinně zveřejňovaným informacím k nové maturitě v roce 2011...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Nechápu, jak jsme návrat do školy přežili my starší, bez rad psychologů.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici se coby žáci adaptovávali až tak nějak do dubna. Rozradostnila je teprve účast v prvomájovém průvodu. Dnes jsou v pohodě už na Jéžiška.

Okomentovat