8.8.18

Český rozhlas Plus: Neziskovky jako terč? Podle Volného vymývají dětem mozky. ‚Pomáhají tam, kde stát zaspal,‘ oponuje Gajdůšková

Neziskové organizace mají podle plánu vlády přijít o tři z celkem čtrnácti miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová ale uklidňuje, že o peníze nezkrátí organizace pomáhající hendikepovaným lidem, starším či sociálně slabým. Na toto téma se v duelu Českého rozhlasu Plus střetli poslankyně ČSSD Alena Gajdůšková a poslanec SPD Lubomír Volný.Z doprovodného článku Michaela Erharta Renaty Kropáčkové na iROZHLAS.cz vybíráme:

„Šetřit na neziskovkách a občanských aktivitách je velmi nemoudré, společensky i ekonomicky. Dobrovolníci za rok 2016 odpracovali 45,6 milionu hodin, to je práce za více než 5,5 miliardy korun,“ uvádí poslankyně ČSSD Alena Gajdůšková.(...)

„Rozlišujeme veřejně prospěšné organizace – sport, kultura, dobrovolní hasiči, pomoc seniorům a handicapovaným – a pak je tu druhá skupina, které se zastává paní Gajdůšková, a to jsou organizace s politickým programem nebo s politickou divizí,“ reaguje poslanec Lubomír Volný (SPD).

Žádné komentáře:

Okomentovat