3.7.18

Zdeněk Sotolář: Utajené revize RVP aneb Na učitele se zase kašle

Chcete něco vědět o revizi RVP.ZV? Klikněte na NÚV a – nic se nedozvíte. Čas plyne a na webu NÚV visí jakási unylá infografika. Pěkně barevná, ale nic konkrétního. Hlavně žádná jména.


Přehlížet učící učitele je už na MŠMT letitá tradice a je úplně jedno, zda tam sedí aktivista Dobeš, buldozer Valachová nebo (?) Plaga. Zatímco Česká školní inspekce nás zahrnuje lavinou přitroublých tematických zpráv, které svědčí alespoň o tom, že se tam vyvíjí činnost, NÚV nemá na komunikaci s učitelskou veřejností prostředky ani čas. A kdo ví, jestli chuť. Ale ryba smrdí od hlavy: chyba je samozřejmě na Ministerstvu školství. Stejně jako ve všech těch jarních „kauzách“ Cermatu.

Zdá se, že právě přijímačky (a maturity) zatlačily revize RVP.ZV kamsi do pozadí. Někomu to asi vyhovuje. Jenže revidovaný RVP bude mít zásadní vliv na chod základního vzdělávání, daleko větší než přijímačky, a učitelé by měli být nejenom informováni, ale především také přizváni k diskusi jako hlas velice významný. To ovšem u nás nemá tradici, jak nám předvedla Valachová s inkluzí nebo kariérním řádem. Odešli jsme na prázdniny a nevíme, co se na Karmelitské (nebo Weilově) vlastně peče.

Pěkně odPlágnuté.

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz.

1 komentář:

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Připomíná mi to dobu, kdy jsme si chodili na poštu pro nové telefonní seznamy, později zlaté stránky. Revize a aktualizace kurikulárních dokumentů má podobný vývoj a očekávaný přínos.

Okomentovat