30.7.18

Václav Klaus ml.: Vymývání mozků dětem ve školách – přede dveřmi

Zítra, uprostřed prázdnin, bude vláda projednávat takzvanou Koncepci občanského vzdělávání v České republice. Materiál předkládá sám předseda vlády (sic), nikoli ministr školství.


Z komentáře v Novinky.cz vybíráme:

Abych jenom nepsal. Dokončil jsem písemnou interpelaci na ministra školství a podávám pozměňovací návrh ke školskému zákonu, kde v hlavních cílech vzdělávání pro české děti hodlám vypustit „politické“ formulace (např. osvojování si myšlenek, že „evropská integrace je vzorem pro národní a nadnárodní integraci“).

Aktivní politika do škol nepatří. A ještě více tam nepatří hrnout dětem do hlav jednoznačné „pravdy“ v tématech, kde si polovina národa myslí přesný opak než druhá polovina.(...)

To je koneckonců další symptomatická věc – lidé opačných názorů to dělají z přesvědčení a na koleně, nejsou nijak zasíťovaní. Ti nedostanou desítky miliónů dotací a grantů, aby třeba metodicky vzdělávali školy, ať vyženou aktivisty od své brány klackem a radši učí děti matiku.
5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

ať vyženou aktivisty od své brány klackem a radši učí děti matiku

Normálně sci-fi.
To už je uchopitelnější warp pohon a transportér lidí ze stártreku.

Jiří Kostečka řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Jiří Kostečka řekl(a)...

Vůči názorům pana Klause ml. lze mít lecjakou výhradu (například jsem nikdy dost nepochopil jeho odpor k centrálnímu hodnocení maturitních slohů, když školu, kde řediteloval, přihlásil do IB programu, který je na tomhle principu ověřování přímo založen) - ale jedno mu upřít nelze: do školství vidí hodně dobře a zevnitř, a umí taky pojmenovat věci pravými jmény.
Viz v daném článku např. „K tomu granty pro neziskovky, plány na nový „nezávislý úřad“… Klasika.“

A k tomu sci-fi: Pevně doufám, že těm aktivistům, kteří se už roky zbůhdarma, ovšem výživně krmí z našich daní, jednou ten penězovod někdo zatípne a převede ho do škol, k učitelům a žákům.

Nicka Pytlik řekl(a)...

jednou ten penězovod někdo zatípne a převede ho do škol

Tak to jsme se dostali až do říše pohádek. Pytlici se ale obávají, že na takové čarování by nestačil ani kouzelník Vigo v tandemu s Brumbálem.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Penězovody se u nás netípají, ale přesměrovávají.

Okomentovat