9.7.18

Šárka Mrázová: Trocha flákání o prázdninách dětem neuškodí. Mobil a počítač ale jen na hodinu denně, radí psycholog

O prázdninách by měli rodiče dělat s dětmi úplně obyčejné aktivity, ne jen jet na drahou dovolenou k moři. Na mobil a počítačové hry stačí jedna hodina denně, říká dětský psycholog Václav Mertin. Dětem podle něj v současnosti nejvíce chybí pohyb a také klid, při němž by si mohly najít čas třeba na knížku.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Podle Mertina záleží jen na dospělých, jaké dětem vytvoří podmínky k tomu, aby se věnovaly jen počítači nebo mobilu. "Rodič musí říct, kolik času u toho stráví. Musí tam být z jejich strany někdy určitá míra násilí. To není to, že je budu fackovat, ale řeknu, jsou prázdniny, máte hodinu a dost a přes to nejede vlak," říká Mertin.

Během školního roku by podle něj u počítače a her měly děti strávit denně ještě méně času. Podle Čadové je ale těžké stanovit přesné časové limity, záleží na rodině a okolnostech. Nejdůležitější je podle ní udržet rovnováhu mezi časem stráveným s elektronikou a časem věnovaným rodině. "Telefon, tablet, herní konzole nebo televize - nic z toho není špatné, pokud čas strávený hraním nejde na úkor spánku, učení, sportu a času stráveného s rodinou a kamarády," míní expertka.


Žádné komentáře:

Okomentovat