20.7.18

SeznamZprávy.cz: Krčálova bakalářka se shoduje i s jeho diplomkou

Bakalářská práce Petra Krčála zřejmě nebyla jedinou prací, při jejímž vypisování politik podváděl. Několik dní po jeho rezignaci na funkci ministra práce a sociálních věcí vyšlo najevo, že Krčál opisoval i při vypracování diplomové práce, za kterou v roce 2009 získal magisterský titul. Drtivá většina diplomové práce, která nese název „Volný čas dospělých“, je převzata z Krčálovy bakalářské práce z roku 2006. Ta se věnovala tématu „Mládež a volný čas“ a díky vzájemné provázanosti obou témat Krčál ze své předchozí práce přepsal 20 ze 29 kapitol.

Z článku na SeznamZprávy.cz vybíráme:

Připomeňme, že ani Krčálova bakalářská práce nebyla původní. Více než dvě třetiny textu „překlopil“ z bakalářské práce své známé – členky ČSSD a absolventky stejné univerzity Marie Doležalové, zbylé pasáže opisoval z koncepčních materiálů Kraje Vysočina, příručky o požární ochraně dětí a z jednotlivých článků měsíčníku České rady dětí a mládeže.

Stejně jako tehdy politik ani tentokrát nekopíroval jen teoretické části. V textu se shoduje i úvod a závěry všech kapitol.4 komentáře:

Radek Sárközi řekl(a)...

Člověk nemůže opisovat už ani sám od sebe? :-o

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Ještě jednou a má Ph.D.

Eva Adamová řekl(a)...

Jasně, úplně bude stačit, když tentokrát nahradí slovo dospělí slovem důchodci, a Ph.D. je v kapse.

Unknown řekl(a)...

On dokonce v posledním odstavci na té vyfocené str. 6 nechal slovo "bakalářsk0. i když jde o diplomovou práci :-).

Okomentovat