5.7.18

René Svoboda: Povedlo se zastupitelům zastavit „megalomanský“ projekt a nebo propásli jedinečnou možnost na vylepšení škol?

Zamítnutý projekt "Vybudování infrastruktury pro výuku klíčových kompetencí v oblasti technických a řemeslných oborů, přírodních věd, jazyků a schopnosti práce s digitálními technologiemi na základních školách v Kutné Hoře" ani po půl roce nenechává zastupitele a vedení města v klidu. Někteří viní z neúspěchu pasivní přístup k projektu po odvolání místostarostky Zuzany Moravčíkové, jiní zase hovoří o megalomanské záležitosti.

Z článku ve Svoboda.info vybíráme:

Ke kritice rozsahu původního projektu se přidal i starosta Josef Viktora. "Někteří odborníci říkali, že ani vysoké školy nemají taková zařízení, která navrhoval projekt," řekl a Karel Koubský st. dodal: "Celkem detailně jsem se seznámil s projektem, vybavení přírodovědné učebny a kabinetu jsem konzultoval s doktorem Procházkou a říkal, že na lékařské fakultě by to bylo dobré... Podle mě byl projekt nastavený tak, aby se utratilo maximum peněz. Také nebylo doceněno, kdo se o zařízení bude starat, kdo s tím bude pracovat, kdo bude platit údržbu, kde bude zařízení uskladněné. Byla tam řada nezodpovězených otázek."

Silvia Doušová vidí problém také v udržitelnosti původního projektu. "V pětileté době udržitelnosti musíte vše, co se rozbije, okamžitě nahradit. Když by se rozbil například glavírovací laser za statisíce, který mají opravdu někde ve fabrikách, muselo by ho město koupit ze svého," uzavřela příkladem.

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

A takovým megalomanských hrůz se po republice realizují stovky. A co se týká "měkkých" výstupů projektů, tak tam se fixluje a podvádí až z toho lezou oči z důlků.

Oldis řekl(a)...

A přitom víc vybavení změnit školství moc nepomůže.

Okomentovat