25.7.18

Lenka Čechová: Příznaky poruchy ADHD u teenagerů mohou být spojené s ‚užíváním‘ digitálních médií, uvádí studie

Čím více teenageři kontrolují sociální média a používají digitální média, tím spíše se u nich může objevit jeden ze symptomů ADHD, uvádí nová studie. ADHD neboli hyperkinetická porucha je neurovývojová porucha, která se projevuje již v raném dětství. Mezi digitální média patří jakýkoliv digitalizovaný obsah, který se přenáší zpravidla internetem nebo skrze počítačovou síť.

Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

„Procenta vyjadřují průměrné hodnoty napříč jednotlivými měřeními. Takže jednou z věcí, kterých jsme si povšimli, je, že vztah mezi digitálními médii a prevalencí příznaků ADHD je trvalý v čase,“ uvedl Leventhal. Ačkoliv je vztah podle autorů studie statisticky významný, je poměrně slabý. Je tedy zapotřebí velkého vzorku, aby se vztah povedlo prokázat.

Ačkoliv studie zkoumala pouze přítomnost příznaků ADHD, a ne samotnou diagnózu poruchy, nemusí to být nutně na škodu. „Víme, že mít nižší pozornost je špatné a nezáleží na tom, jestli máte diagnózu ADHD nebo ne,“ komentoval pro CNN zjištění pediatr Dimitri Christakis.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Příznaky poruchy ADHD u teenagerů mohou být spojené s ‚užíváním‘ digitálních médií...
hyperkinetická porucha je neurovývojová porucha, která se projevuje již v raném dětství


Pytlici se nemohou zbavit poměrně intenzivního pocitu, že projev poruchy již v raném dětství bude způsoben spíš nadužíváním digitálních technologií rodičů těch nebohých neurovývojově porouchaných dítek.

Okomentovat