30.7.18

Jan Novotný: My jsme budoucnost: tito Češi zazářili už jako teenageři

Jsou nadějí téhle země. Někteří ještě chodí do školy, jiní ji teprve nedávno dokončili, a všichni už dokázali něco, co většina lidí nezvládne za celý život. Brzy mohou být velmi bohatí, možná změní životy ostatním, ale především mohou Česko posunout o kus dál. Jsou mezi nimi byznysmeni, politici, občanští aktivisté, vědci i sportovci. Pro všechny byl poslední rok v něčem zlomový, dokázali přeskočit své vrstevníky a vystoupili z davu.

Z článku v Euro.cz vybíráme:

Podobně jako Karina se chystá dobýt zahraničí i osmnáctiletý Petr Štěpánek, student třetího ročníku Smíchovské střední průmyslové školy. I on má už za sebou pozoruhodnou cestu: Když nastoupil na střední školu, sdělil svému učiteli, že nechce čekat až do třetího ročníku, kdy musejí studenti vypracovat celoroční práci, ale chce se do tvorby projektů zapojit dříve.

Došlo k dohodě a Petr začal vytvářet robotickou ruku kopírující pohyb té skutečné. Robotickou ruku dokončil během prváku; ve skutečnosti na ní pracoval už od osmé třídy. Vzhledem k vytíženosti školní 3D tiskárny se pak rozhodl využít své vlastní 3D tiskárny, na níž si potřebné komponenty pro svůj projekt vytiskl. Vlastní 3D tiskárnu sestrojil o prázdninách mezi osmou a devátou třídou.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

'Bodaj by sme aj my mali takých Kokotov!'
A jak to tak přijde, že někteří mladí lidé poměrně brzo dosahují úrovně, na kterou mnozí jiní lidé nedosáhnou ani v průběhu celého života. Je to dáno dědičně, nebo je to speciální stravou, či snad používáním levandulového mýdla?
To v tom článku bohužel zmíněno nebolo. Mohla by nám to ona fenomenální mládež alespoň naznačit?

Okomentovat