24.7.18

Jan Gruber: Maláčová chce prosadit vyšší růst platů a podporu dětských skupin

Budoucí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová po schůzce s prezidentem za své hlavní úkoly označila přijetí novely zákona o důchodovém pojištění, navýšení minimální mzdy a plošné zvýšení platů ve veřejném sektoru o deset procent.

Z článku v Deníku Referendum vybíráme:

Maláčová, která působí na ministerstvu práce a sociálních věcí v pozici ředitelky odboru rodinné politiky a politiky stárnutí od roku 2015, dříve pracovala na Úřadu vlády, kde vedla oddělení institucionální komunikace Evropské unie a podílela se na vypracování strategického dokumentu Koncepce politiky České republiky v Evropské unii.

V rámci ČSSD jakožto státní úřednice Maláčová nezastává žádné volené funkce a nezastávala je ani v minulosti. Je členkou straně blízkého feministického spolku Oranžový klub, jehož Desatero opatření, kterými může ČSSD pomoci rodičům, vyvolalo před pěti lety značný mediální ohlas.

Maláčová spolu bývalou ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou, její náměstkyní Zuzanou Jentschke Stöcklovou nebo někdejší ředitelkou Odboru pro udržitelný rozvoj při Úřadu vlády Annou Kárníkovou (všechny ČSSD) mimo jiné navrhovala přijetí zákona o zálohovaném výživném, zavedení státem podporovaných zkrácených úvazků a povinné dělení rodičovské mezi otce a matku.

Žádné komentáře:

Okomentovat