12.7.18

Eva Streichsbierová: Policie na Vysočině šetří případ šikany. Obětí je sedmiletá dívka

Na základní škole v Křižanově na Žďársku údajně spolužáci šikanovali teprve sedmiletou dívenku. Podle jejího otce ubližovali dceři fyzicky i psychicky. Případem se zabývá policie a událost šetřila také Česká školní inspekce.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Vedení školy a další pedagogové měli prokazatelně k dispozici informace zakládající podezření na možnou šikanu vůči žákyni 2. třídy. Ředitel se spokojil s informacemi vedoucí vychovatelky školní družiny, která v rozporu s doporučenými postupy prováděla rozhovory s případnými agresory, potenciálními svědky, zákonnými zástupci a dalšími osobami,“ prozradil Andrys.

Situaci podle něj vyhodnotila v rozporu s uvedeným krizovým plánem. Tedy samostatně a chybně. „Následně ředitel nesprávně posoudil dosavadní informace. A zastavil další šetření, včetně zapojení školní metodičky prevence, případně dalších odborníků,“ doplnil náměstek ústředního školního inspektora.

2 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Nechci zpochybňovat šikanu.
Po přečtení řádků výše jsem si říkala, jestli opravdu někdo myslí, že striktním dodržováním "protokolu" se něčeho dosáhne.Jako třídní taky nejdříve budu řešit sama (jako to udělala vychovatelka), teprve potom se mohu ,ale nemusím, obrátit na preventistu. nejlepší je, když preventista (učitelka druhého stupně), řeší šikanu druháka. tohle bývají zapeklité situace a tady by bodnul školní psycholog. kde na něj vzít a nekrást?

Ygrain řekl(a)...

Mě na tom zaráží, jak se to provalilo - že rodiče nic nevěděli, a očividně ani na dceři nic nepozorovali?

Protokol neznám, ale tohle bych asi na vlastní pěst neřešila, připadá mi, že tohle je na druhou třídu docela silné kafe.

Okomentovat