1.7.18

Adam Fogl: Základní školu v Žibřidicích opouštějí učitelé i část dětí

Zda bude mít děti na Základní škole v Žibřidicích na Liberecku od 1. září kdo učit, není jasné. Všichni stávající učitelé podali výpověď. Důvodem je plánovaný nástup nové ředitelky, proti které protestují i rodiče. Nová ředitelka vzešla ze tří uchazeček ve výběrovém řízení, nastoupit má na začátku srpna. Jenže když se rodiče dozvěděli, že školu povede právě ona, začali pátrat po informacích. „Ústní reference z různých zdrojů z jejích předchozích působišť nejsou dobré,“ popsala jedna z maminek, která si nepřála být jmenována. Reference se podle ní týkají například špatné komunikace nebo rozvracení kolektivu.Z článku v Liberecký.Deník.cz vybíráme:

Jednou z těch, která žibřidickou školu opustí, je i současná ředitelka Naděžda Urbanová. Do výběrového řízení se po 15 letech ředitelování už nehlásila, na škole ale dál plánovala působit jako učitelka. „Nezůstanu tu, nelíbí se mi jednání nové ředitelky, takhle arogantně se mnou snad nikdo nemluvil,“ popsala zážitek ze společného setkání.

Podle starosty je pravým důvodem nevole učitelů jejich pohodlnost. „Myslím, že se bojí, že po nich nová ředitelka bude vyžadovat věci, které dosud dělat nemuseli,“ uvedl.  To však Naděžda Urbanová odmítá. „Pod jakýmkoli jiným vedením by učitelé výpověď stáhli,“ vysvětlila. Deník se pokusil novou ředitelku kontaktovat, byla však na školním výletě.

1 komentář:

Eva Adamová řekl(a)...

Je to z poslední doby už několikátý příklad situace, kdy se protestuje proti nově vybranému řediteli z jiné školy, který v konkurzu předčil kandidáta z domovské školy. Strach z nového vede k sepisování petic, sbírání drbů a ke štvaní rodičů, se kterými se stávající učitelé dobře znají. Něco shnilého je ve státě Dánském.

Okomentovat