8.7.18

26.7.: Brain&Breakfast na téma Vzdělání je ohromně důležité. Ale kde se bere? s Bobem Kartousem

Diskuse o vzdělávání nabírají na obrátkách. Prokazatelně roste počet rodičů, kteří nedůvěřují veřejnému školství a snaží se hledat pro své děti jinou cestu. v posledních letech vzniká stále více tzv. alternativních škol. Zejména tam, kde je možnost výběru, tedy ve větších městech, rodiče často už roky před nástupem do školy hloubají nad tím, co by bylo nejlepší. Často zoufale a s pocitem možného nezdaru, který poznamená jejich dětí na celý život. Je to známka odpovědnosti a snahy dopřát svým dětem co nejlepší start do jejich vlastní budoucnosti. Zkusme si tedy ujasnit, kde se vzdělávání bere, jaká je skutečná role škola, jaká je vedle toho role rodiny a jaká z toho vyplývají řešení.

Na snídaních Brain'n'Breakfast každý měsíc vystoupí zajímavá inspirativní osobnost, se silnými osobními hodnotami, aby povyprávěla o svém příběhu a oboru jímž se zabývá. Formát snídaně, kterým je zhruba 60 minut povídání, a následná půlhodinová debata, umožňuje opravdu nahlédnout do oblastí, se kterými se jinde tak snadno nesetkáme. Snídaně Brain'n'Breakfast mají být protiváhou zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě, nebo televizi. Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější a zajímavější. Inspirují k tomu, že každý z nás muže něco významného dokázat.


Brain'n'Breakfast začíná vždy v 8:30. Pokud chcete dorazit na natáčení, registrujte se zde, jestli chcete snídani živě sledovat v jednom z vysílacích míst, kontaktujte je.

Snídaně probíhájí jednou za měsíc, dnem vysílaní je zpravidla třetí čtvrtek v měsíci (mohou se ale objevit vyjímky). Promítání je koncipováno na 90 minut, s tím, že zhruba hodinu host prezentuje svůj příběh a téma. Přibližně na 30 minut pak naváže diskuse, v niž mohou dotazy přes internet pokládat také všichni diváci živého přenosu.

Jak se můžete zapojit?

A) Můžete navštívit natáčení snídaně v pražském Impact Hubu.
B) Můžete přijít na promítání přímého přenosu snídaně do jednoho z míst po celé ČR.
C) Můžete objednat přímý přenos pro sebe a své kolegy přímo do firmy, nebo se stát firemním partnerem (napište na jan@masek.me).
D) Můžete si zdarma objednat přímý přenos do vašeho komunitního centra, školy či knihovny (napište na jan@masek.me).

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Prokazatelně roste počet rodičů, kteří nedůvěřují veřejnému školství a snaží se hledat pro své děti jinou cestu.

Prokazatelně roste počet rodičů, kteří si uvědomují vysokou míru nebezpečí, že díkám nebudou poskytovány úlevy a výhody i na úkor jejich okolí tak, jak na to byla ta dítka zvyklá doposud. Úlevy a výhody, to je, oč tu běží. Maskované za ono modní 'každý svým tempem' a 'právo na zažívání úspěchu' jakkoli nezaslouženého. Rodiče, zvláště pak ti místně maloměstsky elitní, trpí hrůzou mnohdy až panickou, že vyjde najevo, že dětičky mají do tolik žádoucího elitního ideálu mnohdy až nepřekonatelně daleko. Zlikvidovast náročného, důsledného a tedy i nepohodlného učitele může být při tom dnešním nedostatku některých aprobací přeci jen energeticky i časově náročné. Pohodlnější je cesta volbou zařízení, které má poskytování povrchního zápecnictví přímo v popisu své existence a které si poměrně nesmyslně říká škola.

rodiče často už roky před nástupem do školy hloubají nad tím, co by bylo nejlepší. Často zoufale a s pocitem možného nezdaru, který poznamená jejich dětí na celý život.

To je přesné. Mnohdy to hloubání začíná už s výměnnou první pokakané plínky.
Zoufalství zotročených rodičů, kteří svoje děti už od mala prostě nezvládají. Neustále sebou svobodně o zem třískající a vřískající nesoběstačné dítě je nutno někam uklidit. Někam, kde mu za nepřítomnosti jeho rodičů bude někdo posluhovat.
O poznamenání na celý život odborníci na vzdělání, konzultanti a auditoří leccos vědí.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Prokazatelně roste počet rodičů, kteří nedůvěřují veřejnému školství a snaží se hledat pro své děti jinou cestu.

Jistě. A končí to Panevropskou VŠ, kterou zvládne každá malá blbka.

Okomentovat