18.6.18

Zdravko Krstanov: České školství vaše děti na budoucnost nepřipraví. Tyto projekty možná ano

Za několik let nastane ta chvíle. Vaše dítě za vámi přijde a zeptá se, jaké to bylo, když vám s nabídkou nového mobilního tarifu volal člověk.

Za několik dalších let pak přijde okamžik, kdy si vaše děti začnou hledat první práci. A to v podmínkách, které budou úplně jiné, než když jsme si hledali první práci my. Budou na to ale naše děti připravené?


Z článku ve Forbes.cz vybíráme:

Oxfordská studie z roku 2013, která mimo jiné tvrdí, že některé pozice jako telemarketér nebo právní asistent zcela zmizí, se dostala snad do každého lokálního oběžníku. Končí asi těmito slovy: „Aby pracovníci vyhráli závod [proti robotům], budou si muset osvojit kreativitu a soft skills.“ Naučí se ale děti tyto schopnosti ve školách?

Lidé, kteří stojí za čtveřicí projektů představených v tomto článku si myslí, že ne, že to, jak jsou v současnosti nastavené školní osnovy neodpovídá tomu, kam se svět vyvíjí, a tak se rozhodli, že ruku k dílu přiloží sami a něco se vzděláváním nejmladší generace udělají.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Na budoucnost nechť děti připravují jejich rodiče. Oni přece sami nejlépe vědí, co je pro jejich děti to nejlepší. Škola svoji funkci, to jest hlídání dětí, aby rodiče mohli pracovat a svými daněni tu školu jakž takž uživili, plní docela dobře.
Pokud by si ale rodiče s patřičnou přípravou svých dětí k životu ve štěstí nevěděli rady, mohou se na korporace obrátit na například Mastercard nebo Nestlé přímo. Synergie s korporacemi se tak dostane na výrazně vyšší úroveň bez prostředníka typu škola s těmi hloupými a nudnými učebnicemi. Ostatně, už na ministerstvu vědí, čemu že dávají ty svoje trdelní doložky?

Okomentovat