12.6.18

Zdeněk Seidl, středočeský radní pro školství za ČSSD, je jen omezený diletant

Pozornost médií na sebe již podruhé připoutal Zdeněk Seidl, středočeský radní pro školství za ČSSD, který nejprve v Českém rozhlasu vyslovil názor, že by měly letní prázdniny trvat jen šest týdnů. Nyní se identicky vyjádřil i v interview na DVTV. Názor můžeme respektovat, ale není možné nereagovat na jeho diletantskou a lživou argumentaci. Je s podivem, jaké politiky obsazuje ČSSD na významná místa, u Seidla navíc hrozí, že se stane europoslancem jako náhradník.

Podívejme se ale na některé argumenty Zdeňka Seidla.

"Šest týdnů je v řadě států kolem nás." 

Ze čtyř zemí, které mají letní prázdniny v délce 42-45 dnů, sousedíme jen s jednou, Německem. Další sousední země mají letní prázdniny v délce 59-76 dnů.

"Klesá úroveň vzdělání žáků. A jeden z těch důvodů je počet odučených dnů." 

S podobnou argumentací jsem se zatím nesetkali, ale možná má Zdeněk Seidl k dispozici nějakou studii. Počet volných dnů je v sousedních zemích různý od 77 dnů v Německu přes 92 dnů v Rakousku po 98 dnů v Polsku. V ČR jich přitom máme 83...

Argumentovat tím, že se kdysi učilo i sobotu nebo délkou dovolené rodičů je směšné. Dvouměsíční prázdniny byly i v době, kdy rodiče měli jen 2-3týdenní dovolenou a pracovali i v sobotu.

Problematice se vloni věnovala Česká televize, její přehled doporučujeme,

2 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

že se stane europoslancem jako náhradník
Škoda, že jen jako náhradník. Tam by fakt dobře zapadl.

Ivo Mádr řekl(a)...

Seidl nemá o práci kantorů v regionálním školství ani potuchy. To jsou tedy ti "odborníci" z ČSSD? Socani se evidentně ženou mimo parlament. To jim nestačí, že díky nepodařené inkluzi trvale poškodili české školství na pěkně dlouhou dobu?

Okomentovat