22.6.18

Věra Luptáková, Kristýna Křupková: Škola už nemusí být nuda. Stačí jen chtít a mít osvíceného ředitele...

Dá se totiž třeba učit i venku. Matika, výtvarná i tělesná výchova, nejrůznější pracovní činnosti, ale i čeština, kdy si třída „někam zaleze“ a pak všichni, třeba ve stínu lípy, čtou doporučenou literaturu. Nevěříte?
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Plus vybíráme:

Projekt Učíme se venku vítá i ministerstvo školství (MŠMT) ústy ředitele odboru předškolního, základního, uměleckého a speciálního vzdělávání Jaroslava Faltýna.

„Ministerstvo je pro každý dobrý projekt, který se snaží žákům zvyšovat srozumitelnost učiva. Klíčové je, že podle nejednoho z výzkumů naše žáky škola nebaví a často se nudí. Což o to, oni se nudí i doma, ale pokud přijde škola s nápadem na zvýšení jejich motivace a poskytne dětem zpětnou vazbu, může je to podpořit i k učení se učit,“ myslí si Faltýn.

3 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

Co tak vymyslet neco, aby pořady Ceskeho rozhlasu nebyly nudne?

Nicka Pytlik řekl(a)...

aby pořady Ceskeho rozhlasu nebyly nudne

Poslouchejte rádio v stínu břízy, ať je to jako ve Finsku.
Jestli by v tom mělo spočívat kouzlo školní inovace, pak k lesním školám jenom krůček. Časem přijdou i školy luční, skalní, vodní... Také tu máme spoustu opuštěných továrních hal, drážních dep, kasárenských bloků, kravínů. Postačí, aby si ředitelé každé ráno posvítili baterkou do hlavy, a vzdělanost česká je spasena.

Jiří Kostečka řekl(a)...

A kdo obstará najády, dryády a oreády?

Okomentovat