12.6.18

DVTV: Šest týdnů prázdnin stačí, dřív se učilo i v sobotu, učitelé potřebují peníze, ne volno, říká Seidl

Letní prázdniny by měly trvat jen šest týdnů, je těžké vymyslet pro děti program, rodiče mají jen čtyři nebo pět týdnů dovolené. Na středních školách se od května neučí, přes rok jsou ředitelská volna, vzdělanost se rok od roku zhoršuje, my jsme chodili do školy i v sobotu, říká Zdeněk Seidl, radní pro školství Středočeského kraje z ČSSD. Dodává, že si učitelé zaslouží spíše vyšší finanční ohodnocení než dva měsíce prázdnin.Video na webu Aktuálně.cz

Poznámka redakce: Délka prázdnin v Evropě je popsána v článku na webu České televize, ze kterého vybíráme:

9 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Zas jeden chytrolín. Odpočinek učitelé potřebují jak prase drbání.

V. řekl(a)...

Na středních školách se od května neučí
Neřekl bych "neučí", ale "výuka je silně narušována" - maturitami, testováním, akcemi "nařízenými" zřizovatelem, ...

my jsme chodili do školy i v sobotu
A zbytečně, vypadá to.

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Je zajímavé, jak se do popředí ČSSD dostávají čím dál tím větší exoti. Fascinuje mě arogance a nevědomost tohoto "politika". On chodil do školy v sobotu. A co z toho plyne? Ještě v 90. letech 19. století se o dělnících psalo jako o bílých otrocích. Postavil by se někde dělníkům a řekl jim, že si proto nezaslouží vyšší platy? Ne, dostal by po držce tak rychle a tolik, že by se z toho nevzpamatoval do konce svých dní. Do školství že jde hodně prostředků? OMG, kdo mu proboha udělil profesuru??????????

Eva Adamová řekl(a)...

Tak já bych uvítala sedm týdnů prázdnin, ale s tím, že by učitel měl možnost jeden týden dovolené čerpat v průběhu školního roku, aby nebyl otrokem školního roku.

Pepouš řekl(a)...

Takže na jednu stranu plivnutí na zastaralý systém vycházející z doby Františka Josefa a na stranu druhou vyzdvihování chození do škol i v sobotu. Čert aby se vyznal, která minulá doba a systém je ještě OK a která už je KO.

Prostě spousta slov a nápadů, ale vycházejících z domněnek a pocitů, relevantní data žádná... Ve zkratce chtěl asi říct to, že rodiče mají 4-5 týdnů dovolené a pak jim nemá děti kdo hlídat, tak by to mohli dělat učitelé. A aspoň budou mít více času na učení a to pozdvihne výsledky našeho školství.

Pane Wagnere, díky za srovnání, v jehož světle je celý rozhovor vlastně zbytečná ztráta času.

Oldis řekl(a)...

Se řešej kokotiny místo toho aby se řešilo co sakra dělat s výukou která je nomožně zastaralá, a zatímco se vše okolo změnilo, i ti žáci, tak výuka zůstavá stále stejná už 150 let.

Nicka Pytlik řekl(a)...

zatímco se vše okolo změnilo... tak výuka zůstavá stále stejná už 150 let

Zatímco se vše okolo změnilo, pitomci zůstávají, pane Oldisi, pitomí už tisíce let. Žebřík by se o ně mohl opřít. Snad jen ten jejich počet setrvale roste.
A s hulváty i kokoty je to nemlich.

mirek vaněk řekl(a)...

No takové bláboly a ještě se za to nestydí. Vúbec nechápe, že dva měsíce dovolené jsou na některých typech škol nutnost a při dnešní psychické zátěži je to i málo. Nejhorší je, když má někdo moc ovlivňovat něco, čemu nerozumí a ještě nemá soudnost.
Ano školství se změnilo, i žactvo se změnilo. Ale ti, co na to upozornují a křičí v médiích, vůbec netuší jak. Opakují mediální fráze, aniž by běžného žáka viděli(s výjimnkou vlastnoručně vychovaných či nevychovaných potomků).

Ivo Mádr řekl(a)...

Pane Seidl, ve středověku se nechodilo do školy vůbec. Nějak jste s těmi "pracovními sobotami" zamrzl v hlubokém socialismu.

Okomentovat