21.6.18

Šárka Kabátová: Založte si Facebook kvůli domácím úkolům, nabádají ve školách žáky. Právníci kroutí hlavou

Pokud nemáte profil na Facebooku, založte si ho, slýchají čím dál častěji žáci od svých učitelů. Pokud si to nepřejí nebo jim ještě nebylo třináct, jak společnost Marka Zuckerberga požaduje, mají si založit účet pod falešnou identitou. To se však nelíbí mnohým rodičům, kteří pak dokonce volají na Linku bezpečí. I z právního hlediska se nový způsob komunikace mezi učiteli a žáky jeví jako problém.

Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Ani to ale moderní učitele v mnohých případech nezastaví. Se svým zájmem o moderní technologie se někteří z nich dokonce veřejně chlubí.

„Na začátku školního roku jsem se žáky domluvil, že pro seminář založím facebookové stránky. Domluvili jsme se, že všechny důležité informace budou publikovány na těchto stránkách. Pouze dva žáci ze 24 neměli svůj účet na této sociální síti, proto jsem je požádal, ať si účet založí, s tím, že mohou při registraci použít smyšlená jména. I když jsme tím porušili podmínky služby, nechtěl jsem nikoho nutit do poskytování osobních údajů,“ píše vyučující Jaroslav Koreš oceněný cenou ČEZ Ámos za nejlepšího českého fyzikáře na webu rvp.cz. které slouží ke sdílení zkušeností mezi učiteli.

1 komentář:

Simona CARCY řekl(a)...

...I když jsme tím porušili podmínky služby, nechtěl jsem nikoho nutit do poskytování osobních údajů,“ píše vyučující Jaroslav Koreš oceněný cenou ČEZ Ámos za nejlepšího českého fyzikáře na webu rvp.cz. které slouží ke sdílení zkušeností mezi učiteli....

A tomuhle učiteli dali Ámose?

Člověku, který učí mladé lidi pravidla obcházet a podvádět? Ámos za všechny prachy

Okomentovat