19.6.18

Šárka Kabátová: Žák ohrožoval děti nožem, ředitelka incident neřešila. I přes pochybení je zpět v čele školy

Problémový žák základní školy v Mostě fyzicky napadal spolužáky, podle závěrů školní inspekce se nezdráhal ve škole ani vyhrožovat nožem. Když na jeho útoky upozornil jeden z vystrašených rodičů, nic se nestalo. Ředitelka školy, která aktuálně čelí dvěma žalobám, byla nejen kvůli tomuto pochybení ze svého postu odvolána. Po několika měsících ovšem sedí ve vedení školy znovu. To se hrubě nelíbí některým rodičům, proto se obracejí na ministerstvo.

Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

„S ohledem na výsledky inspekční činnosti, které poukázaly na opakující se negativní jevy zásadního charakteru v oblasti řízení školy (pedagogické vedení školy, kontrolní činnost, zajištění bezpečnosti, vyhodnocování rizikových jevů a přijímání opatření, komunikace a a podobně), využila Česká školní inspekce svého práva a podala zřizovateli školy návrh na vyhlášení konkurzu,“ uvedl tehdy pro server Lidovky.cz náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Zřizovatel pak musel vyhlásit konkurz, jejž vyhrála původní ředitelka. K nelibosti rodičů, kteří kvůli chování Nachtigalové sepsali řadu stížnost a jeden z nich – právně vzdělaný – dokonce dvě žaloby, výsledek zpochybňují. Nachtigalovou ve vedení vidí neradi. Už i kvůli tomu, že se údajně mstí jejich dětem. S žádostí o pomoc se nyní nespokojení rodiče obrací na všechny strany – na radu města, krajský úřad i ministerstvo.(...)

Náměstkyně primátorky odmítá, že by byl tendr ušitý na míru Nachtigalové. „Jako zřizovatel odmítáme jakoukoliv manipulací s konkursním řízením. S průběhem konkursního řízení byl každý uchazeč seznámen v pozvánce. Při samotném konkursním řízení absolvovali jednotliví uchazeči test na ověření PC dovedností inspirovaný ECDL konceptem (mezinárodní koncept digitální gramotnosti - pozn. red.) a následně test na ověření přehledu z legislativy,“ popsala průběh tendru náměstkyně.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nejde o to, kdo konkurz tazvaně vyhraje. Jde o to, kdo je zřizovatelem do vedoucí funkce jmenován. A vůbec to nemusí být jedna a tatáž osoba.
Někteří lidé jsou prostě až neskutečně nepostradatelní. Široko daleko byste nepostradatelnějšího nenašli. Most je poměrně nepočetná obec. Zřejmě se tam nenašlo dost digitálně gramotných uchazečů.

Okomentovat