12.6.18

Pavlína Kosová: Poslanci jednali o tom, v kolika letech budou muset děti do školky

Zákonodárci dolní komory Parlamentu probírali novelu školského zákona, kterou prosazuje ODS v čele s Václavem Klausem mladším. Norma prošla druhým čtením a čeká ji znovu jednání ve školském výboru.

Na plénu se poslanci dohadovali, zda zrušit školkám povinnost přijímat od roku 2020 dvouleté děti. „Narušilo by to vzdělávací proces ve školkách. Podle našeho názoru nejsou mateřské školky navíc dostatečně připravené na dvouleté děti,“ řekl na plénu jeden z předkladatelů novely Martin Baxa (ODS).Z doprovodného článku na Seznamzpravy.cz vybíráme:

Na plénu se poslanci dohadovali, zda zrušit školkám povinnost přijímat od roku 2020 dvouleté děti. „Narušilo by to vzdělávací proces ve školkách. Podle našeho názoru nejsou mateřské školky navíc dostatečně připravené na dvouleté děti,“ řekl na plénu jeden z předkladatelů novely Martin Baxa (ODS).

Novela obsahuje i návrh na zrušení a zpoplatnění posledního povinného ročníku školky. „Velice se zkomplikoval život rodičů, kteří z jakéhokoliv důvodu nedávají na 100 % času děti do posledního ročníku školky,“ doplnil pak k druhé části novely Baxa s tím, že se navíc na ředitele a ředitelky školek navalila zbytečná administrativa.Žádné komentáře:

Okomentovat