17.6.18

OPVVV.MSMT.cz: i po dvou týdnech stále stejné chyby

V pátek 1. června 2018 byl spuštěn nový web MŠMT pro Operační program Výzkum, vývoj, vzdělávání s novým redakčním systémem z dílny AION CS. V pondělí 4. června jsme pak publikovali kritický článek, kde jsme poukazovali na banální chyby nového webu. Ve středu 6. června jsme konstatovali, že nový web je vypínán a na nové verzi chyby přetrvávají. Při dnešním testu jsme zjistili, že kritizovaná chyba webu při odesílání kontaktního formuláře stále nebyla odstraněna. Navíc nám podpora neodpověděla ani na dotaz z 1. června...


Situace je podle našeho názoru neúnosná, protože dodavatel AION CS, s.r.o.,  uzavřel s MŠMT tři smlouvy na dodávku webových řešení v celkové hodnotě zhruba 2,2 milionu korun. Uvedení nedodělaného systému do ostrého provozu po téměř 11 měsících od podpisu smlouvy na dodávku (!!!) považujeme za neomluvitelné profesionální selhání.


Vzhledem k množství chyb nás samozřejmě zajímá, zda bude uplatněno ustanovení smlouvy:

Pro případ výskytu chyb po předchozím testování Zhotovitelem dle čl. 2 Přílohy č. I této Smlouvy je Objednatel oprávněn požadovat po Zhotoviteli smluvní pokutu ve výši 1000 Kč za každou nalezenou chybu. Zhotovitel se zavazuje tuto smluvní pokutu uhradit.

Narazili jsme na další kontaktní stránce i na anglické texty:


P.S.: Při dalším testu se chyba při odeslání kontaktního formuláře neobjevila.
2 komentáře:

Oldis řekl(a)...

chyba nebude jen na strane dodavatele ale i odberatele, odberatel je zodpovedny za prevzeti, cili si to ma zkontrolovat, i kdyz za tu cenu by to u zhotovitele melo projit kontrolou, podle ceny bych rekl ze se testovani do ni hladce vejde.
Za odberatele by tam mel bejt nejakej zodpovednej urednik a ten by se mel hnad k zodpovednosti ale na to nemame zakony.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Na kolik peněz taková záležitost přijde?

Okomentovat