21.6.18

Novinky.cz: Alžírsko vypnulo v celé zemi internet. Aby studenti nepodváděli u maturit

K radikálnímu řešení přistoupilo u letošních maturitních zkoušek Alžírsko. Na příkaz zákonodárců byl ve středu v celé zemi na dvě hodiny zcela vypnut internet, aby se zabránilo podvodům při testech. Agentura AFP upozornila, že plánované výpadky budou trvat až do příštího týdne.


Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Nedostupné bylo pro všechny obyvatele mobilní i pevné připojení. Zákonodárci to jednoduše operátorům nařídili – ti tak neměli na výběr a museli uposlechnout. „Internet jsme vyřadili z provozu podle instrukcí vlády,“ informoval tamní obyvatele operátor Algerie Telecom.

O připojení tak nepřišli pouze studenti na středních školách, ale také lidé, kterých se maturity vůbec netýkaly. V internetovém temnu se ocitla celá země včetně on-line zpravodajských serverů a dalších internetových služeb.

„Cílem tohoto opatření je zajistit hladký průběh závěrečných zkoušek na středních školách,“ stojí dále v prohlášení operátora. Ten zároveň uživatele upozornil, že k dalším výpadkům – každý den zhruba na dvě hodiny – bude docházet i v následujících dnech, a to až do pondělí.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Alžírsko... Oni tam mají parlament? Pytliky zajímá, jak to mají ve Finsku?!
V Česku by to bylo v pohodě. Zdejší poslanci by po několika měsících různic odhlasovali, že se internet vypne až v roce dva dvacet na pět minut v jednu hodinu v noci. Což by se nakonec alespoň dvakrát o rok odložilo. Ostatně, při té maturitní zátěži by tady net spadnul sám až do konce června.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A šlo by o vypnutí státní nebo školní?

Okomentovat