28.6.18

Michal Komárek: Státní maturitu možná vůbec nepotřebujeme

Nové kolo diskusí o maturitách ohlásil ministr školství Robert Plaga. Bude se diskutovat například o tom, zda by maturita neměla mít dvě úrovně obtížnosti, zda má být sloh z češtiny hodnocen centrálně nebo na školách, odkdy a jestli vůbec se má povinně maturovat z matematiky i nakolik by se měl změnit Cermat, tedy instituce odpovědná za maturitní testy a organizaci zkoušek.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Není jasné, co vlastně maturita ověřuje. Podle kritiků totiž hlavní zkušební nástroj, tedy testy, zjišťují nejspíše to, nakolik je student zdatný ve vyplňování testů. A máloco jiného.

Státní maturita stojí na silné nedůvěře v ředitele a učitele, a svým způsobem i rodiče. Jedním z důvodů, proč není možno nechat maturitu na jednotlivých školách, je předpoklad, že učitelé a ředitelé jsou nekompetentní a ještě navíc podvádějí. Dávali by svým svěřencům maturitu takříkajíc zadarmo.

Dobrá, v prostředí, kde škol je mnoho a dostávají peníze podle počtu žáků, se to možná někde děje. Pokud ale naše děti roky před maturitou vychovávají nekompetentní podvodníci, jedna zkouška to nezachrání. Zvlášť, když rodiče jen přihlížejí.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Určitě ale nepotřebujeme komárky. Už je poněkud přeodborníkováno...
Děkuji. Hezký den.

krtek řekl(a)...

Napadají mne hříšné myšlenky: Potřebujeme vůbec vzdělání? A vzdělávání?

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Maturitu ne. Ale tunelovat musíme vesele dál.
Proč se tak náhle musí vyměnit DDT? Stávající sestava na všech maturujících školách dodaná 2010

Specifikace zařízení

DDT je technické zařízení sestávající z počítačové jednotky HP Compaq 8000 Elite SFF Business PC, (Intel Core2 Duo E8400, 2 GB RAM, 320 GB HDD, DVD vypalovací mechanika, zvuková karta), širokoúhlého LCD monitoru HP LE1901w, dokumentového barevného oboustranného skeneru Fujitsu fi-6130a barevné laserové tiskárny OKI C310DN. Součástí DDT je SW sestávající z OS Windows 7,

A teď mě vysvětlete, proč se bude měnit. Co konkrétně je na té sestavě tak zastaralého?

Když pominu že od prvo počátku se jedná a zařízení zcela zbytečné.

Okomentovat